ARMBANDSUR, Certina automatic, herr, stål
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
KISTA, Skåne, allmoge, 1800-tal, datering 1830
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
TISSOT, armbandsur, stål, "Visodate", Seastar automatic, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
LEKSAKER, bla Gemla, 1900-talets mitt
Slutpris1 800 SEK
Värdering300 SEK
FIGURINER, 8 st, porslin, bl a ENS och Goebel, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, old, figural, silkeinslag, ca 160 x 110 cm
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 000 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 5 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
LASSE ÅBERG (född 1940), färglitografi, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
CARL MALMSTEN, sängbord, 1 par, "Birgitta", Bodafors, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
GULD, bla ett par örhängen, tot vikt ca 6,5 g
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 200 SEK
BORDSLAMPA, trä och glas, 1960-/70-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
RING, 20k guld, Z&S 1928, vikt ca 6,3 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
SPEGEL MED BYRÅ, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar 1949, vikt ca 8,5 g
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
HALSKEDJOR MED HÄNGEN, 2 st, silver, med bärnsten och malakit
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 10 g
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 500 SEK
KOPPARSTICK, 1800-tal, "S.M. Charles XVème Roi de Suède et de Norwège"
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
TAPIO WIRKKALA, 2 st, vaser, glas, Iittala
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
THAU OCH KALLIO, stolar, 4 st, "Yksi 3340", Fredricia Furniture
Slutpris8 000 SEK
Värdering10 000 SEK
FAT PÅ FOT, 2 st, pressglas, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TOMAS JELINEK, brickbord, för Ikea, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
ORIENTMATTA, old, c 295 x 205 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, patinerat gjutjärn, samtida
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
FIGURIN, porslin, Rosina Wachtmeister, Goebel
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FIGURINER, 2 st, Dux, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KONSTANTIN GRCIC, 5 st barstolar "Miura", för Plank, Italien
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
VAS, iriserande glas, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
RING, 18k guld, med onyx, tot vikt ca 6,4 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
HEE WELLING, 1 par stolar, "About a chair", HAY
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
LEIF JØRGENSEN, matbord, "Loop", Hay, Danmark
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 SEK
FAT, tenn, 1700-/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, "Stone lamp", formgiven av Norm Architects för Menu
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
STAFFAN JOHNSSON, 7 st kryddburkar, porslin, "Vildblomster", Jie Gantofta, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FIGURER, 4 st, lergods, formgivning Ruth Vetter, Nässgränsgården, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering200 SEK
ENSTENSRING, 18k vitguld, med solitär briljantslipad diamant ca 0.35 ct, tot vikt ca 2,9 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
BERTIL JÄGLING, olja på pannå, signerad och daterad 58
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
MODELLBIL, Ford Crown Victoria, Road Signature Collection
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SERVIETTER, 12 st, hellinne, Almedahls
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
FISKFAT, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
JONAS BOHLIN, tidskriftshylla "Zink", Källemo
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
VAS, glas, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TAKKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
LJUSVEKESAX MED BRICKA, mässing, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ELSA STACKELBERG, solsäng, Fri Form
Slutpris7 600 SEK
Värdering5 000 SEK
Slutpris8 200 SEK
Värdering5 000 SEK