PALLAR, 2 st, Lammhults, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 388 x 82 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
RÖRSTRAND, fat, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD, 1900-talet andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
HALSRING OCH ARMBAND, sterlingsilver, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
MYNT, silver, 1000 yen, Tokyo, Japan, 1964
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
UNO WESTERBERG, väggskulptur, glas, Pukeberg, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, gjutgods, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
BURBERRY, 1 par gummistövlar, från omkring 2015, strlk 39
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
KANDELABER, mässing, Skultuna Bruk, no 105, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
HÖGANÄS KRUS, 5 st, keramik, olika storlekar, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, silver, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SEIKO, armbandsur, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
RING, 18k guld, med skuren snäckskalskamé, vikt ca 1,6 g
Slutpris600 SEK
Värdering700 SEK
FOHUNDAR, 2 par, keramik och gjutgods, orientaliska, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
BROSCHER, 4 st, förgyllt silver, med granater, mestadels 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
DOSOR, 2 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
BLOMBORD, 1950-/60-tal
BLOMBORD, 1950-/60-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
TRAPPSTEGE, 1900-talets mitt
TRAPPSTEGE, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
COLLIER, RINGAR OCH ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, med granater, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 9,6 g
Slutpris3 900 SEK
Värdering5 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Göteborg 1964
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
SIDOBORD, 1940-tal, sannolikt Axel Larsson Svenska Möbelfabrikerna Bodafors
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BERTIL VALLIEN, ljuslykta, glas, Kosta Boda
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, förgyllt silver och granater, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
ARMRING, 18k guld, med skuren snäckskalskamé, JP Stockholm 1950, tot vikt ca 15 g
Slutpris4 800 SEK
Värdering5 500 SEK
TEKANNOR, 2 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SIDOBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BALJA, koppar, 1800-/1900-tal
BALJA, koppar, 1800-/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
MOCCASKEDAR, 10 st, silver, Mema 1950, tot vikt ca 114 g
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering500 SEK
DALAHÄSTAR, 2 st, skuret trä, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
PLUNTA, glas och mässing, 1900-talets början
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MULBERRY, väska, läder, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
SPELBORD, nyrenässans, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal, större modell
Slutpris900 SEK
Värdering300 SEK
KANNA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
SKEDAR, olika modeller, 7 delar, sterlingsilver, 1900-tal, tot vikt ca 119 g
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJ, Arper, Italien, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL, i form av sol, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
LOCKURNA, porslin, Dresden, Tyskland, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, GAB, tot vikt ca 120 g
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, förgyllt silver, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
HEE WELLING, 1 par stolar, "About a chair", HAY
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
SPEGEL, 1950-/60-tal
SPEGEL, 1950-/60-tal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 21,5 g
Slutpris8 500 SEK
Värdering11 000 SEK