FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 3 st, vinglas, Kosta Boda
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
FÅTÖLJ, Michael Sodeau, "Oyster", Offecct, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LEKSAKSBIL, metall, Tekno "434", 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
FRACK, blå, med skjorta och knappar, strlk ca 48/50
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 3 del servisporslin, "Musselmalet", bla 1031
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
ARMBANDSUR, Seiko, stål, kronograf, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
KARMSTOL, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
ADVENTSSTJÄRNA, BS Sweden, samtida
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
ISAO HOSOE, bordslampa "Heron", för LUXO Norge, 1990-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
GÄRSNÄS, barpall, ek, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
NILS STRINNING, vägghylla, String, samtida
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
HUMIDOR, Frans Suell, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
ROLF BERG, figur, keramik, 1900-/2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
BROSCHER, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 11 g
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 500 SEK
BYRÅ, 1700-/1800-tal
BYRÅ, 1700-/1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
SILVERUPPSATS, 4 del, GEWE 1959, tot vikt ca 440 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, MGAB 1961
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ERIC LÖFMAN, bägare, silver, MGAB 1974, vikt ca 255 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
BÄGARE, silver, Stockholms GAB 1963, vikt ca 225 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 600 SEK
BJÖRN DAHL, färglitografi, signerad och numrerad 316/260
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
ARNE NORELL, fåtölj, "Löven", 1960-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
SERVISPORSLIN, 35 del, "Måsen", Bing & Gröndahl
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPA, tenn, swedish modern, 1930-/40-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1700-/1800-tal
Slutpris27 000 SEK
Värdering12 000 SEK
MATTA, galleri, "Hellested", Ikea, 2000-tal, ca 80 x 245 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-/1900-tal, olja på duk, osignerad
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k guld, med syntetisk grön spinell, tot vikt ca 5,1 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 800 SEK
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
CARL MALMSTEN, soffbord, "Ovalen", 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
THOMAS BERNSTRAND, ljusslinga, "Shibuya", Zero, formgiven 2014
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
NILS LANDBERG, 8 st vinglas, "Illusion", Orrefors, 2000-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
BROSCHER, 2 st, tenn och silver, bla AMS 1958
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SATSBORD, 3 del, empirestil, 1900-talets första hälft
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
ROLF BERG, figur, keramik, 2013
Slutpris900 SEK
Värdering300 SEK
TRENCHCOAT, Burberrys, sannolikt 1900-talets slut
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
CARL FAGERLUND, 1 par bordslampor, glas, Orrefors, signerade
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
PHILIPPE STARCK, 4 st karmstolar, "Masters", Kartell, 2000-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
ORIENTMATTA, ca 147 x 102 cm
ORIENTMATTA, ca 147 x 102 cm
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, gjutgods, 1800-talets slut
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KONSOLBORD, 1800-talets slut
KONSOLBORD, 1800-talets slut
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
LOUNGESTOLAR, 1 par, 2000-tal
LOUNGESTOLAR, 1 par, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK