ORIENTMATTA, Mahal, sannolikt old, ca 412 x 287 cm
Slutpris2 800 SEK
Värdering5 000 SEK
FICKUR OMEGA OCH MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, silver, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SOFFBORD, metall, 2000-tal
SOFFBORD, metall, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
LOCKURNA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
GULDSMYCKEN, 4 del, tot vikt ca 7,6 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
 GRETHE MEYER, taklampa, Menu, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPA, Aneta, 2000-tal
TAKLAMPA, Aneta, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVFIGUR, keramik, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
FÅTÖLJ, Michael Sodeau, "Oyster", Offecct, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, MGAB, 1900-talets andra hälft, vikt ca 187 g
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
HANDTAG, 26 st, kromad metall, 1950/60-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KOPPARSTICK, sannolikt 1700-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
MARC SADLER., golvlampa, "Twiggy", Foscarini
Slutpris5 200 SEK
Värdering4 000 SEK
KATARINA DAHL, taklampa, metall, "Random", Rydéns, samtida
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
HÄNGE, 14k guld, tot vikt ca 3,8 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
PETER BRANDT, pall, "Bimbo", Blå Station, Åhus, 2012
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
DAMARMBANDSUR, 14k guld, Roamer, manuell
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
GOLVLAMPA, metall och marmor, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
HYLLA, vitlackerad metall, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SÄTTUGNSPLATTOR, 1 par, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BESTICKUPPÄTTNING, 30 del, silver, GAB Stockholm 1959, tot vikt exkl knivar ca 850 g
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 SEK
SANDIN OCH BÜLOW, 4 st, barpallar, Materia, "Bönan"
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ADVENTSSTJÄRNA, BS Sweden, samtida
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
NORRGAVEL, hylla med konsoler, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GULD- OCH SILVERSMYCKEN, 6 del, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
DUK, bomull, ca 180 x 200 cm
DUK, bomull, ca 180 x 200 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPA, mässing och metall, Bestlite, 2000-tal
Slutpris950 SEK
Värdering300 SEK
ROLF BERG, figur, keramik, 2013
Slutpris850 SEK
Värdering300 SEK
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, SNS, 1900-tal, vikt ca 177 g
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
SPEGELBRICKA, 1900-talets mitt, diameter 35 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, sannolikt 1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
SOFFBORD, 1 par, metall, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TABURETT, 1800-tal
TABURETT, 1800-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 6,5 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 500 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 st, vinglas, Kosta Boda
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
FIGURER, 1 par, porslin, Beswick, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ACHILLE CASTIGLIONI & PIER GIACOMO, taklampa, Flos, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKRIN, silver, sannolikt 1900-talets första hälft, tot vikt ca 380 g
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
SITTPUFF, Glimåkra of Sweden, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SANDIN OCH BÜLOW, snurrfåtölj, "Centrum", Materia, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
TAKAMPEL, mässing och kristall, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 st, vinglas, "Caramba", Kosta Boda
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
MIKAEL KURPATOW, skålfat, mässing, "Elegance", Skultuna. 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SNURRFÅTÖLJER, 1 par, Ikea, 2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK