BORDSUR, nickel och mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
ORIENTMATTA, old, Kirman, ca 255 x 167 cm
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
TINA HELLMAN, 7 del, teservis, keramik, 1900-/2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
MODELLSKEPP, trä, 1900-tal, "Le Soleil Royal" 1669, 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 800 SEK
MALIN GUNNARSSON, ring, sterlingsilver, Stockholm, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PETER BRANDT, pall, "Bimbo", Blå Station, Åhus, 2012
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
TAKPLAFOND, tiffanystil, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGRELIEF, skuret trä, orientalisk, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
HALVMODELLER, 3 st, koppar och trä, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
EFVA ATTLING, hänge, sterlingsilver, "Carpe Diem Monocle", omkring år 2010
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
VLADIMIR BECK (född 1943, Kroatien), färglitografi på glas, signerad och numrerad 57/173
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
SIDEBOARD, IKEA, "korsör" teak, 1960-/60-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 500 SEK
SKEPPOR, 2 st, porslin, Geo Wide, Deco Hälsingborg, 1950-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ANNA-KARIN BOODE (född 1950), tekanna, stengods, signerad AK Boode
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ARMBAND OCH RING, 3 del, silver, med halvädelstenar, bla 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, olja på pannå, otydligt signerad Sven Nilson
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 250 x 165 cm
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, 1800-/1900-tal, signerad F Hoog
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
CHRIS MARTIN, pall, "Albert", Massproductions, samtida
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, Hamadan, ca 190 x 104 cm
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPA, MAE 4420, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
KANDELABRAR, 1 par, tenn, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SIDEBOARD, teak, 1950-/60-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
TORY BURCH, 1 par örhängen, gulmetall, samtida
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
HERRARMBANDSUR, Armani, stål, quartz, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GRÄDDKANNA, SOCKERSKÅL OCH BRICKA, sterlingsilver, Gustaf Janson, CG Hallberg 1958, tot vikt ca 224 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, 1960-/70-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
TAMBURMAJOR, "Coffee", Ton, No 15, 2000-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
STOLAR, 6 st, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ETERNA, herrarmbandsur, 18k guld, quartz
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 SEK
NYCKELSKÅP, 1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
VÄGGRELIEF, skuret trä, orientalisk, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MOVADO, herrarmbandsur, 18k guld,1960-tal, manuellt urverk
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 SEK
NORRGAVEL, hylla med konsoler, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, teak,1950-/60-tal, skärmar av Josef Franks textil "Tulpaner"
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1800-tal
Slutpris5 200 SEK
Värdering6 000 SEK
BORDSLAMPA, kromad metall, by Rydéns, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
KARMSTOL, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BESTICK, 18 del, silver, bla Möllenborg år 1842-1850, tot vikt ca 835 g
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
PEGGY NISBET, 7 st dockor, England, 1900-talets andra hälft, historiska personer bla King Henry VIII
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, masurbjörk, 1800-/1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 SEK
BORD, allmoge, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK