PETER BRANDT, pall, "Bimbo", Blå Station, Åhus, 2012
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD, rokokostil, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, smide och betong, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
ORIENTMATTOR, 1 par, Bochara, ca 80 x 119 cm
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
FÅTÖLJER, 3 st, "Largo", Johanson Design, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
SÄNGBORD, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGAMPLAR, 1 par, mässing, sannolikt Grekland, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKAR, 3 st, Metallslöjden Gusum, mässing
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
FLÖTEN, 2 st, glas, Björkshults glasbruk, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVBYRÅ, Empire, 1800-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, x-länk, vikt ca 26 g
Slutpris11 000 SEK
Värdering13 000 SEK
KNUT GRANE (1926-2016), färglitografi, signerad och daterad -80
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGUR, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
SAMLING KONSTLITTERATUR, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
VIKING FORSBERG (1910-1994), tillskriven, blandteknik på pannå, osignerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BARNSTOL, metall, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
FIGURINER, 4 st, porslin, Wallendorf, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, olja på duk
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
BRICKOR, 3 st, koppar, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PIEDESTAL, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering700 SEK
BING OCH GRÖNDAHL, porslin, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
KASSAAPPARAT, National, sekelskiftet 1900
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
OSVALD SIRÉN, 2 vol, "Kinas konst under tre årtusenden", Stockholm 1942
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
 RESEGRAMMOFON, Favorit, tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
TEKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL, kristall, Orrefors, större modell
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, glas, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
ANDERS PEHRSON, golvlampa, "Simris", mässing. "Simris", Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
DOCKSKÅP, 1900-talets första hälft, med inventarier
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING PLÅNBÖCKER, 7 st, skinn, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
NAUTISKA FÖREMÅL, 7 del, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
STOLAR, 1 par, 1800-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SIDEBOARD, Ikea, 2000-tal
SIDEBOARD, Ikea, 2000-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
HEE WELLING, stolar, 4 st, "About a chair", HAY, 2000-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
KANDELABRAR, 1 par, tenn, GAB, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, mässing, Metallslöjden Gusum, 1980
Slutpris1 200 SEK
Värdering300 SEK
HEE WELLING, 1 par stolar, "About a chair", HAY, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
JAKT- OCH SAMEKNIVAR, 4 st, 1900-tal, bla monogramsignerad
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
FIGUR, glas, Ronneby, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
MONICA MULDER, 1 par, taklampor, "Bloom", Pholc, samtida
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
VAS, kristall, Orrefors, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
POUL HENNINGSEN, bordslampa, modell PH-80, Louis Poulsen, Danmark
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
GOLVLAMPA, kromad metall, Belid, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, olja på duk, otydligt signerad
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK