KANDELABER, nysilver, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BERTIL VALLIEN, skål, glas, "Satellite", Artist Collection, Kosta Boda, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
KANDELABER, mässing, Metallslöjden Gusum, år 1974
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
DALAHÄSTAR, 6 st, trä, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BUSNEL, jacka i röd ull, strlk 36
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
ARMBANDSUR, 18k guld, Omega, quartz, 1980-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
CHAMPAGNESKÅLAR, 9 st snarlika, kristall, 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, Kina, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
VAS, glas, 1900-talets andra hläft
Slutpris100 SEK
Värdering200 SEK
KNIV, Marttiini Rovaniemi, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
SPEGEL, 1900-tal, bronserad
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
BUSNEL, jacka i mörkgrå ull, strlk 36
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
SKULPTUR, marmor, "Sankta Cecilia", kopia efter Stefano Maderno, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
CHRIS MARTIN, "Icha", barpall, Massproduction, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FLYGPLANSPROPELLER, trä, Gipsy Major, England
Slutpris7 000 SEK
Värdering8 000 SEK
NILS LANDBERG, 35 del glasservis, ''Gustaf Adolf II'', Orrefors
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPA, Hemi, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
GOLVFOTOGENLAMPA, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
HÖRNVITRINSKÅP, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKAR, 5 st, tenn, bl a 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ARMBANDSUR, herr, Omega Seamaster, quartz, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
YTTERFODER, 1 par, keramik, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
NYSILVERFÖREMÅL, 4 del, bla England 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
JASPER MORRISON, bordslampa, "Glo-Ball Basic 2", Flos, Italien, samtida
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
SOFFBORD, ek, 1900-talets fösta hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
MATSKEDAR, 2 st, silver, stämplade Rehnberg 1801 resp Adamsson 1841 , tot vikt ca 128 g
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, 2 st, metall och askfanér, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ERIC LÖFMAN, skål, silver, MGAB, Uppsala, 1977, vikt ca 117 gram
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
YTTERFODER, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BJÄLLRA, mässing, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering200 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 st, "Flower power", glas, Kosta Boda
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
GOLVUR, England, 1800-tal
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 SEK
CAFÉBORD, gullackerad metall, "Bistro", Fermob, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
HÄNGFOTOGENLAMPA, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
KANDELABER tenn, 1933
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, ca 188 x 117 cm
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
FIGURER, 2 st, bla gips, 1900-/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL OCH VAS, keramik, bla Gefle, 1900-talets mtt
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
FIGUR, keramik, möjligen Bellini, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
BRODERAD TAVLA, sannolikt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER OCH 1 PAR LJUSSTAKAR, porslin, bla G&C, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
SKEDAR, 8 st, silver, tot vikt ca 275 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering700 SEK
VITRINSKÅP, 1900-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
LJUSSTAKAR, 8 st snarlika, malm, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK