TRÄDGÅRDSSKULPTUR, sten, sannolikt 1900-talets första hälft, monogramsignerad
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
DAMSKRIVBORD, rokokostil, 1800-/1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
SALTKAR, silver, England, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SATSBORD, 3 del, gustaviansk stil, 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ANNELI LINDBERG (född ?), färglitografi, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, ÖRHÄNGEN OCH ARMBAND, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MINIATYRMÅLNINGAR, 1 par, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
BETH LAGERLUND (född ?), pastell, signerad och daterad -56
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
CARSTEN STRÖM (1913-1995), olja på pannå, signerad och daterad 1945
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
KRUS, stengods, Höganäs, 16 lit, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LJUSKRONA, mässing, Skultuna
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
STEGE, trä, 1900-talets början
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
CARL STENBERG (1864-1934), olja på duk, signerad C Stenberg
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KARUSELLBORD, 1 par, 1900-talets slut
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
ARKITEKTURPLANSCHER, "Palast-Architektur von Ober-Italien und Toscana"
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
BERTIL VALLIEN, 12 del, servisglas, "Bacchus", Boda Åfors glasbruk, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
KAFFEKOPPAR MED FAT OCH ASSIETTER, 25 del, porslin, "Blå Blom", Gustavsberg, 1900-/2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
CLAS WALTER SUNDMAN (1908-1963, olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FOTPALL, Grythyttan, 1900-/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
DAMARMBANDSUR, Omega, guld på stål, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Åke Grunditz, Guldkällan, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, porslin, "Esben klint", Lyngby, Danmark, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
BROSCHER, 2 st, silver, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LAMPDELAR, 9 del, 1800-1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
JOHN KANDELL, vägghylla, "Pilaster", Källemo, formgiven 1989
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 SEK
ULLA CHRISTIANSSON, 2 del satsbord, "Trio", Karl Andersson & Söner
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
KATI NORDGREN (1912-2002), olja på duk, signerad och daterad -36
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KORGAR, 8 st, Ikea, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SATSBORD, 3 del, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KIKARE, Telemax, 8 x 40, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BLOMSTERBORD, med spaljé, rotting, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
MOVADO, herrarmbandsur, 18k guld, manuell, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på trä, otydligt signerad
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
HERRBETJÄNT, FR Italien, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
SKÄNK, 1800-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
CARL BYSTRÖM (född ?), olja på duk, signerad och daterad -85
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
GOLVUR, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
GOLVLAMPA, ek, 1940-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
TABURETT, gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ANDY WARHOL, efter, 5 st, affischer, 1990-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
AXEL LARSSON, 1 par, pallar, 1900-talets mitt
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, glaserat lergods, större modell, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ELDFAT/PLANTERINGSKÄRL, järn, sent 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK