SATSBORD, 2 del, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TAKKRONA, barockstil, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k guld och vitguld, med briljantslipade diamanter, 1996, tot vikt ca 3,8 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 500 SEK
LOLO HOLMQUIST (1920-2004), olja på pannå, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
BLÅ STATION, sidobord, samtida
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
KNAPPDRAGSPEL, Scandalli Italien, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, Hummel, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SERVISPORSLIN, 16 del, "Empire", Bing & Gröndahl, Danmark
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
SERVISPORSLIN, 26 del, porslin, Royal Copenhagen
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, mässing och marmor, empirestil, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
JACOB RUNDBECK, taklampa, "Bell medium", Normann Copenhagen
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
STOLAR, 5 st, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
FREDRIK MATTSON & STEFAN BORSELIUS, stolar, 1 par, "Sting", Blå Station, 2007
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 SEK
LISA LARSON, figur, "Dora", stengods, Gustavsberg
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
ARMBAND, gulmetall och granater, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VAS, glas, Kosta Boda, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJ, 1940-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, Vallonmässing, daterade 1990
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
ARMBAND, silver, med markasiter, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ANTONIO SCIORTINO, sidobord, "Turi Turi", 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
HÅG, arbetsstol, "Tion", 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
BORDSLAMPA, keramik, Agrosso, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGSKÅP, allmoge, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BOKHYLLA/SIDEBOARD, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
SIDOBORD, 1900-talets mitt
Slutpris900 SEK
Värdering300 SEK
FIGURIN, porslin, MI Hummel, Goebel, "Der kunstkritiker"
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
FIGURIN, keramik, "Big house cleaning", MI Hummel, Goebel, Tyskland
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MI Hummel, Goebel, Tyskland, "Soloist" och "Duet"
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FIGURIN, porslin, MI Hummel, Goebel, Tyskland, "Little sweeper"
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ÅKE BJURHAMN, olja på duk, signerad och daterad -06
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
LAGE LINDELL (1920-1980), färglitografi, signerad och numrerad 145/260
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
KIMONO, siden, Japan, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
FIGURIN, porslin, Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
THOMAS BENTZEN, sidobord, "DLM", HAY, samtida
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
THOMAS BENTZEN, stålbord, "Linear", Muuto, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
STOLAR, 6 st, samtida
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
SKÅL, kristall, Orrefors, signerad
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
PETER BRANDT, pall, "Bimbo", Blå Station, Åhus, 2012
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGTELEFON, L.M. Ericsson, plåt, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons och mässing, sannolikt Frankrike, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, underrede av sandgjuten aluminium, Byarums Bruk, samtida
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
FIGUR, lergods, 1900-talets mitt, möjligen Upsala Ekeby
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KARMSTOL, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KERAMIKTAVLOR, 1 par, katolska motiv, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FIGURINER, 3 st, porslin, MI Hummel, Goebel, Tyskland
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BESTICK, 15 del, silver, tot vikt exkl vindruvssax ca 155 g
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK