SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
RING SAMT COLLIER, 4 del, bärnsten, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BJÖRN DAHLSTRÖM, gungstol, "Curt", Nordic Care, modellen formgiven 2005
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
STINA SANDWALL, serveringsvagn, "Karla", SMD, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, 10 del, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 500 SEK
TAMBURMAJOR, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLYSTER, mässing och marmor, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, tigeröga och förgyllt sterlingsilver, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KORG, rotting, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LOUNGEFÅTÖLJ, "Deli", Skandiform, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ODOARDO FIORAVANTI, 6 st, stolar, "Snow", Pedrali, Italien
Slutpris650 SEK
Värdering1 200 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, 1800-/1900-tal, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPA, glas, 1960-/70-tal
TAKLAMPA, glas, 1960-/70-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, sent 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK
BROSCHNÅL, 18k tvåfärgat guld, med diamanter, tot vikt ca 3 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
TRÄDGÅRSURNA, lergods, 1900-/2000-tal, större modell
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
FIGURINER, 4 st, keramik, MI Hummel, Goebel, Tyskland
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar, med berlocker, tot vikt ca 10,4 g
Slutpris5 400 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
LJUSKRONA, mässing och malm, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
LUKTDOSA, silver, England, 1700-/1800-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
PISTOL, slaglås, 1800-tal
PISTOL, slaglås, 1800-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
GRÖTSKÅL, flintgods, "Herrgårdsjul", Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
RING, 18k guld, tot vikt ca 3,7 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
BORDSLAMPA, trä, nautisk stil, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
COLLIER, bla 18k guld och röda länkar, orientalisk stil, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1 par, träsnitt, möjligen Sukenobu, Japan, sannolikt 1700-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
TALLRIK, porslin, Qianlong, Kina, 1700-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
KATSUSHIKA HOKUSAI, efter, kolorerat träsnitt, Japan, 1800-/1900-tal, signerad
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
PENSELVAS, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
UTAMARO KITAGAWA, efter, färgträsnitt, Japan, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
VINGLAS, 6 st, glas, 1900-talets första hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
GOLVUR, Stjernsund, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
HÄNGE OCH BROSCH, silver, med pastestenar, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, monogramsignerad AW samt otydligt daterad
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
LÖSA ÄDELSTENAR OCH ODLADE PÄRLOR, bla korall, flourit, turkos, jade, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering2 000 SEK
VAS OCH BREVPRESS, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ARMBANDSUR, 3 st, Enicar, Tissot samt Certina, bla automatiskt urverk, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 1 par, "A2", Grythyttan, 1900-/2000-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
TAKLYKTA, patinerad metall, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, ca 195 x 151 cm
ORIENTMATTA, ca 195 x 151 cm
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på pannå, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, sannolikt England, 1800-tal, signerad J Moore
Slutpris2 400 SEK
Värdering500 SEK
PETER J LASSEN, bokhylla, Montana, 2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
TESERVIS, 10 del, porslin, "Cobalt net", formgiven av Anna Yatskevich, Lomonosov, St Petersburg, Ryssland, 1900-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 000 SEK
ARMBANDSUR, Svea, stål, 1940-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 1 par, Gärsnäs, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK