SKÅL PÅ FOT, glas, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGSKÅP, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
YNGVE EKSTRÖM, sidobord, 1 par, furu, "Dymling", för Swedese, 1970-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, soffbord, furu, "Dymling", för Swedese, 1970-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
YNGVE EKSTRÖM, soffa, furu, "Dymling", för Swedese, 1970-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
TITTOT, skulpturer, 2 st, Kina, glas, signerade
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SERVISGLAS, 23 del, "Eden", Orrefors, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
LENA HANSSON, skålfat, glas, Steninge, signerat
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
GALLERIMATTA, plast, Pappelina, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
STOL, Martela, "Sola", 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LEKSAKSHÄST, trä, tidigt 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
FIGURINER, 8 st, porslin, Nina Marco, Goebel, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 7 st, olika modeller, malm och mässing
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
LEKSAKER, 6 del, trä, Brio, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, nysilver, modell Wasa, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 5,5 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
DESSERTSKEDAR, 11 st, silver, modell Olga, GAB bla 1983, tot vikt ca 310 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
CHIFFONJÉ, nyrenässans, sent 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
SKÅL, lergods, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
BESTICK, 26 delar, Singoalla", NilsJohan, 1960/70-tal.
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
HÖRNVITRINSKÅP, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
ALF WALLANDER, vas, flintgods, Rörstrand, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SOFFA, Ire Möbler, 2000-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPSFOT, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
OMEGA, fickur, silver, 1900-talets första hälft
Slutpris950 SEK
Värdering500 SEK
MATTALLRIKAR, 10 st, "WexIö Guld", Gustavsberg, 1900-talets första hälft
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
MATSERVIS, 53 del, porslin, "Nyponblomma", Gustavsberg, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
ENNO HALLEK (född 1931), olja på duk, signerad och daterad 1970
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 000 SEK
ULF LUNDELL (född 1949), "Hommage à William S", serigrafi, signerad och daterad -90
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
PER JULIUS (född 1951), akvarell, signerad
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
JENNY NYSTRÖM (1854-1946), tusch, monogramsignerad
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
JOHAN KROUTHÉN (1858-1932), olja på duk, signerad och daterad 1912.
Slutpris70 000 SEK
Värdering60 000 - 80 000 SEK
PETER DAHL (1934-2019), akvarell, signerad
Slutpris4 600 SEK
Värdering6 000 SEK
Slutpris4 600 SEK
Värdering6 000 SEK
STIG LINDBERG, fat, stengods, "Domino", Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
BILL STUMPF OCH DON CHADWICK, kontorsstol, Herman Miller, "Aeron Chair"
Slutpris3 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
SITTPUFF, EFG, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
HERRARMBANDSUR, 18k guld, Antima, 1900-talets slut
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 SEK
KARAFF, glas, möjligen Signe Persson Melin, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skålfat, glas, etikettmärkt
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
FICKURSSTÄLL, 2 st, mässing och glas, 1800-tal
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
SHANG XIA, Hermès, Kina, 2000-tal, teservis, 12 delar, äggskalsporslin, klädd med vävd bambu
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
STOLAR, 4 st, "Öglan", Gillis Lundgren, IKEA
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
BRICKA, silver, England, vikt ca 280 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
VITRINSKÅP, furu, 1800-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
KRUS, stengods, Arabia, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
CHRISTER WIDE, 4 del, tenn, Kolmården, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK