DAMARMBANDSUR, Furla, silver, 1900/2000-tal, vikt ca 47 gram
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SATSBORD, 2 del, teak, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ARMBANDSUR, Candino, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 8,9 g
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 500 SEK
PHILIPPE STARCK, bordslampa, "Miss K", Flos, Italien
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 4,2 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKÅLAR OCH LJUSSTAKE, 3 del, kristall, Orrefors
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STEFAN DIEZ, hylla, "New order combination", HAY, samtida
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 3 st, smide, 1900-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 SEK
SERVISPORSLIN, 22 del, benporslin, "Blå Blom", Gustavsberg
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
HÅG, arbetsstol, "Tion", 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, tot vikt ca 16 g
Slutpris6 400 SEK
Värdering8 000 SEK
SERVISPORSLIN, 27 del, porslin, "Grön Anna", Rörstrand
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
MORTEL MED STÖT, kolmårdsmarmor, 1900-talets första hälft, större modell
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
SÄNGBORD / BYRÅER, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering1 200 SEK
BORDSLAMPA SAMT KANDELABRAR, 1 par, porslin, 1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
BERTIL VALLIEN, 5 st, vinglas, kristall, "Chateau", Kosta Boda
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
MODELLBILAR, 7 st, "En voiture Tintin", 1900-/2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
SAMLING MANSCHETTKNAPPAR, bla silver, mestadels 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, 14k guld, vikt ca 3,2 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
EVA SCHILDT, vas, "Äng", för Klong, 2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
YTTERFODER, majolika, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, swedish grace, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
SNURRFÅTÖLJER, 1 par, Johanson Design, 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
SYBORD, Karl Johanstil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
MORTEN VOSS, soffbord, "Flightdeck", Voss Co Living
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
ULRIKA HYDMAN VALLIEN, glas, 9 st, Kosta Boda
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
FIGUR, glas, clown, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
ASKFAT silver, vikt ca 100 g
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
BARNBYRÅ, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GUNILLA ALLARD, "Cortina", stolar, 1 par, Lammhults, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, Goebel, edition Astrid Lindgren
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, kromad metall, Unilux, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
PARAPLYSTÄLL, mässing, 1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering600 SEK
KAMEROR, 8 st, olika tillverkare bla Agfa, Kodak
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
KAMEROR, 10 st, olika tillverkare bla Chinon, Konika, Pentax, Praktica och Agfa
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
KAMEROR, 15 st, bla Canon, Sony, Konica, Kodak
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
KAMERAOBJEKTIV, 5 st, Expert, Canon, Sigma, Chinon
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
CANON F-1, systemkamera, analog
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 SEK
CANON AE-1, systemkamera, analog
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
CANON A-1, systemkamera, analog
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
SYSTEMKAMERA, Canon EOS-5D Mark III
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
OBJEKTIV, 3 st, Canon och Tamron
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK