LISA LARSON, väggrelief, stengods, Gustavsberg
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
BROSCH, 18k guld, svenska stämplar 1930, tot vikt ca 3,8 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
SKRIN, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
DAMARMBANDSUR, 18k guld, Longines, 1900-talets andra hälft, manuellt urverk, tot vikt ca 18 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 200 SEK
KLÄDHÄNGARE, "Crown Hanger", formgiven av Louise Hedeström för Maze, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KANNA, SKÅL OCH YTTERFODER, 3 del, glas, bla Eugen Montelin, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FICKUR, 3 st, silver, med klockkedjor
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 SEK
ARMBAND, sterlingsilver, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, bla broscher och armbandsur
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
BOKHYLLESYTEM, teak, 1950-/60-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
TAKLAMPA, koppar och metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FOLKE GULLBY (1912-1982), etsning, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FIGUR, keramik, Kina, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, Skultuna Messsingsbruk
Slutpris2 000 SEK
Värdering800 SEK
BROSCHER, ÖRHÄNGEN OCH MANSCHETTKNAPPAR, silver, mestadels 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, nummer 029
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
VÄGGUR, ek, 1900-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 SEK
FOLKE HENELL, olja på duk, signerad och daterad 1979
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering1 200 SEK
ROGER PERSSON, bord, "Mill", Karl Andersson & Söner, nutida
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
TABURETT, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
DAMCYKEL, DBS, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, skrivbordsstol, "Worknest", Vitra 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 5,5 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad Siljedahl 1879
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
SKIVBORDSSTOLAR, 4 st, "Fjällberget", Ikea, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SIDOBORD, 1 par, teak, 1950/60-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
FIGURINER, 1 par, porslin, Hummel, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SALONGSBORD, empirestil, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
PARAPLYSTÄLL, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
HÄNGE, 18k guld, 1951, vikt ca 5,9 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
MATTA, rölakan, monogramsignerad BLS, ca 175 x 230 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 4,5 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
TILLBRINGARE, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TAVLA, orientalisk, silhuettklipp, sannolikt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 4 g
RING, 18k guld, vikt ca 4 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida, på socklar
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T1 låg", Flos, Italien, samtida
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
STOLAR, 4 st, teak, 1950/60-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPA, IKEA, 1900-talets senare del
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MATBORD, teak, 1950/60-tal
MATBORD, teak, 1950/60-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
PAPPELINA, 2 st, gallerimattor, plast, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA, opakglas, 1960-/70-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
REGISSÖRSSTOLAR, 4 st, "Art Garden", 1900-/2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
TAKLAMPA, koppar, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
COLLIER, sterlingsilver, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
GUNILLA MANN (född 1947), färglitografi, "Vårt Liseberg", signerad och numrerad HC V/XXX
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK