COLLIER, 18k guld, vikt ca 14,5 g
Slutpris6 200 SEK
Värdering7 000 SEK
ARMBANDSUR, Tissot, stål, PR-516, 1970-tal, automatiskt urverk
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSSLÄCKARE, 4 st, mässing och koppar, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, 18k guld, pansarlänk, tot vikt ca 37,5 g
Slutpris16 500 SEK
Värdering18 000 SEK
PÄRLCOLLIER, 2 st, odlade pärlor, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, total vikt ca 12,7 g
Slutpris5 600 SEK
Värdering6 000 SEK
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, skrivbordsstol, "Worknest", Vitra, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
SIDOBORD / PIEDESTAL, patinerad metall, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
ARMBANDSUR, Certina automatic, Blue ribbon, rostfritt stål
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
ARMBANDSUR, Certina DS, Automatic, 1900-talets andra hälft
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SKÅL OCH SKÅLFAT, lergods, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, odlade pärlor, lås 18k vitguld med diamanter
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
KARAFF, glas, sk fyllehund, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, ca 152 x 105 cm
ORIENTMATTA, ca 152 x 105 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
FIGURER, 1 par, porslin, Beswick, England, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, kromad metall och glas, 1930-/40-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
VAS, keramik, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
Värdering200 SEK
KAFFESERVIS, 26 del, porslin, Studio line, Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 26,4 g
Slutpris11 000 SEK
Värdering12 000 SEK
HÄNGE MED KEDJA, silver, otydligt stämplar
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 5,2 g
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
SIDOBORD, 1800-/1900-tal
SIDOBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta, signerad
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
BLÄCKSTÄLL, 2 st, vitmetall, jugend, tiddigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
BORDSDEKORATIONER, 3 st, glas, Steninge Slott, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 st, vinglas, "Open mind", Kosta Boda
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
BARSTOLAR, 4 st, rosalackerad metall, "Bistro", Fermob, 2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
VAS, silver, Möllenborg, Stockholm 1917, vikt ca 60 g
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
LÅDFACK, 1800-/1900-tal
LÅDFACK, 1800-/1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Capodimonte, Italien, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, silver, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPA, smide, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LÅS, smide, antikt
LÅS, smide, antikt
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
FICKUR, 2 st, silver, Viking samt Bore, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
TAPIO WIRKKALA, 25 del, servisglas, "Ultima Thule", Iittala
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
BARPALLAR, 4 st, Martela, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
STOL, rotting och bambu, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
JORDGLOB, med belysning, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SPEGEL MED TRYMÅ, bronserad, 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
MOCKASERVIS, 15 del, Syco keramik, Strömstad, 1950-/60-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
KOPPARBALJA PÅ STATIV, koppar och smide, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
EWALD DAHLSKOG, tillskriven, lampkupa, glas, 1940-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
ARNE JACOBSEN, 4 st barstolar, "Sjuan", Fritz Hansen, år 2008
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 000 SEK
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, skrivbordsstol, "Worknest", Vitra 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
HALLVARD JAKOBSEN, 6 st vägglampor, "Uno 1100 LED"
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
EWA JARENSKOG, figurer, 2 st, keramik, Jie, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SERVISPORSLIN, 32 del, "Mullbär", Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
VAS, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK