LARS FOHLIN, 3 st, olja på duk, signerade
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
PIANOPALL, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BLÄCKHORN, PENNSTÄLL OCH TÄNDSTICKSSTÄLL, 4 del, mässing, Gusums Bruk, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL MED TRYMÅ, nyrokoko, sent 1800-/tidigt 1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 SEK
GOLVUR, rokoko, 1700-talets andra hälft
Slutpris7 200 SEK
Värdering2 500 SEK
YTTERFODER, porslin, G&C, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
INGA SEMPÉ, bordslampa, för Wästberg, "W103B"
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 500 SEK
LJUSSTAKE, mässing och glas, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KARAFF OCH VASER, 5 st, glas, 1800-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
STRINGHYLLA, tre hyllplan av teak, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
TRÅG, trä, allmoge, Dalarna, 1800-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
ZENITH, fickur, silver, med fodral, 1900-talets första hälft
Slutpris750 SEK
Värdering400 SEK
DAMARMBANDSUR, 14/18k guld, Tissot, 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 18 g
Slutpris5 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, glas, Orrefors, 1900-talets slut
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
TRÄSKÅLAR, 2 st, allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
MORTEL MED STÖT, kolmårdsmarmor, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906-1989), olja på duk, signerad och daterad -51
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
ETERNA, herrarmbandsur, 18k guld, 1900-talets andra hälft
Slutpris5 400 SEK
Värdering4 000 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 SEK
GUNNAR ANDER, kandelaber, lackerad metall, Ystad Metall, omkring 1900-talets mitt
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 5,4 g
RING, 18k guld, vikt ca 5,4 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
CERTINA, herrarmbandsur, guld på stål, automatic, "Town and Country", 1900-talets andra hälft
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BUSNEL, kofta, ull, sannolikt sent 90-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
VASER OCH DEKORATIONSÄGG, metall och porslin, 1900-talets andra hläft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING LJUSSTAKAR, 5 st, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SYLT- OCH MARMELADBURK, 2 st, porslin, Arabia, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
YTTERFODER, 1 par, porslin, Waldemarsudde, Gustavsberg, 1900-/2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
SIGVARD BERNADOTTE, 24 del, bestick, rostfritt stål, Bernadotte Design
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 200 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
HÖG HATT OCH HATTBORSTE, Hat manufactory in London, tidigt 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD, HAY, 2000-tal
SIDOBORD, HAY, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn, 1900-talets slut
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 19 g
Slutpris10 000 SEK
Värdering9 000 - 11 000 SEK
MONICA BACKSTRÖM, ljusstake samt fat, glas, Kosta Boda
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL, lergods, Munk Keramik, Enköping, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 240 x 162 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Lotta" ur serien "Larsons ungar", Gustavsberg
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
COLLIER, ARMBAND, ÖRHÄNGEN OCH RING, silver, bla Saarela Arvo, Enköping 1955
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
TEKOPPAR MED FAT, 1 par, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 524
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 SEK
HATT, Starr Western Store, El Paso Texas, 1900-talets mitt, med originalask
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
FAT OCH SKÅLFAT, 4 st, porslin, Meissen, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL, 1940-tal
SPEGEL, 1940-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
SOCKERSKÅL MED LOCK, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 605
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
LONGINES, fickur, 14k guld, dam, tot vikt ca 30 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 290 x 210 cm
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 SEK
KARAFFER, 1 par, glas, 1800-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK