Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
KAPPA, dam, Filippa K, ull, strl XL
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
KAPPA, dam, Morris, polyamid och kashmir, strl 42
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
BORDSUPPSATS MED SKÅLFAT, porslin, tidigt 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
LOUISE ADELBORG, 7 st kaffekoppar, porslin, "Swedish Grace", Rörstrand, 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
STOL, Swopper Classic, ergonomisk arbetsstol, 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
FÅTÖLJ, Gripsholms modell, Bröderna Andersson, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
KAVAJ, dam, Gant
KAVAJ, dam, Gant
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
CARL FAGERLUND, bordslampa, glas, Orrefors
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
BORD, rokokostil, skiva med infällda kakelplattor, 1800-/1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKPLAFOND, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft, större modell
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
KAVAJ, dam, Gant
KAVAJ, dam, Gant
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
KONSOLBORD, Grange, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
SIDEBOARD, Grange, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 500 SEK
STOLAR, 1 par, Grange, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
MATSALSMÖBEL, 5 del, Grange, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
RING, låghaltigt guld, vikt ca 3 g
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
HÄNGE, 14k guld, odlad pärla
HÄNGE, 14k guld, odlad pärla
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
DAMARMBANDSUR, 2 st, Certina och Timex, manuella, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ROLF LIDBERG, figurin, konstmassa, RBA, Olofström
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ROLF LIDBERG, 2 st, figuriner, konstmassa, RBA, Olofström
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BO OLLS, vas, stengods, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGLAMPA, keramik, AJ Design, Inger & Albert Jansson keramik Motala, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och glas, 1900-tal, elektrifierad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
VASER OCH SKÅL, 6 del, glas, bla Skruf och Eneryda glasbruk, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö Bruk
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
 HERMÈS, scarf, "Clic Clouc", design Julia, Abadie, Paris, foulardsiden
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
SKULPTUR, glas, sannolikt Monica Backström, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
BYST, "Nefertiti", porslin, Rosenthal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
STÅSTÖDSTOL, Muvman, 2000-tal
STÅSTÖDSTOL, Muvman, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SKÄNK, gustaviansk stil, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 14k guld, med ametister, tot vikt ca 5 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
HÄNGE, 14k guld, med ametist, tot vikt ca 7 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
RING, 14k guld, med ametist, vikt ca 3,4 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, espressokoppar/dockservis, 6 st koppar med fat, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SKRIVBORD, Vitra, "Click", 1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, glas och metall, Steninge slott, 2004
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPA, Aneta, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering400 SEK
COLMAR, dunjacka, dam, strlk ca 38
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
FIGUR, keramik, tomte, Heissner, Tyskland, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 6 st, "Cobra", Källemo, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord, Gärsnäs, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK