VICKE LINDSTRAND, vas och skål, glas, Kosta, stämpelsignerade
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKE, "Eldflugan", Marie Lundgren-Carlgren och Kina Strandberg, för Gnosjö Konstsmide
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
STOL, Swopper Classic, ergonomisk arbetsstol, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
KAVAJ, dam, Armani Collezioni, strl 44
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
RING, 18k guld, total vikt ca 4,3 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
SKRIVSTOL, Lammhults, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MODELLBILAR, 2 st, plåt, Volvo, Revell, 1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering400 SEK
ULRIKA FORSS (född ?), akvarell, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPA OCH NATTLJUSSTAKE, tenn, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MILAN VOBRUBA, 3 st, vaser, glas, Gusum, 1900-talets slut
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TESERVIS, 14 delar, keramik, Höganäs. 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
JENNY BÄCK, golvlampa, "Lean", Örsjö Belysning
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
TIMO SARPANEVA, ljusstake, glas, "Festivo", Iittala
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
ANNA DEPLANO, serveringsvagn, "Giro", Zanotta, nutida
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 500 SEK
FAT MED BORDSUPPSATS, keramik, Upsala Ekeby, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, odlade pärlor, Ti Sento, 2000-tal
Slutpris950 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, Gärsnäs, 2016
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FÄLLBORD, "Björnsholm", ur Ikeas 1700-talsserie
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
SLAGBORD, "Alunda", ur Ikeas 1700-talsserie
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
STOLAR, 4 st, "Odenslunda", gustaviansk stil, ur Ikeas 1700-talsteserie
Slutpris4 200 SEK
Värdering6 000 SEK
SKRIVSKÅP, "Selebo", ur Ikeas 1700-talsserie
Slutpris6 400 SEK
Värdering8 000 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
ATTILA SUTA (född 1976), bockbord, barockstil, 2000-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering6 000 SEK
SKULTUNA BRUK, casoletter, 1 par, mässing, 1900-talets början
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
YTTERFODER/COASTERS, 1 par, porslin, gustaviansk stil, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER, porslin, gustaviansk stil, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
GLASSKÖLJARE, mässing, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
SKÄNK, furu, 1800-/1900-tal
SKÄNK, furu, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ÅKE BJURHAMN, olja på duk, signerad och daterad -06
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
SOFFBORD, "Scoop", Martela, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, dam, mestadels 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 208 x 300  cm
Slutpris4 400 SEK
Värdering6 000 SEK
BORDSLAMPA, metall, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
FICKUR OCH FICKURSSTÄLL, 1800-/1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar, vikt ca 27 g
Slutpris12 500 SEK
Värdering14 000 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 22 g
Slutpris10 500 SEK
Värdering11 000 SEK
ALVAR AALTO, vas, blått glas, "Savoy", Iittala, 1998
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
STOLAR, 6 st, EFG, 2000-tal
STOLAR, 6 st, EFG, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad och daterad 1969
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
KLACKRING, 18k guld, svenska stämplar EKL 1971, tot vikt ca 2,7 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
CARL HARRY STÅLHANE, skål, stengods, "Entré", Rörstrand
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SOFFA, Blå Station, 2000-tal
SOFFA, Blå Station, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
HANS JOHANSSON, soffbord, "Tema", Karl Andersson & Söner
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
DOCKOR, 3 st, bla porslin, 1800-/1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering300 SEK