CHRISTIAN DIOR, scarf, siden, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
MUUTO, vägghyllor, 2 st, Julien De Smedt, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPA, Belid, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 24 g
Slutpris13 500 SEK
Värdering13 000 SEK
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 5 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
KLACKRING, 18k guld, svenska stämplar 1955, vikt ca 4,5 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
ADVENTSLJUSSTAKAR, 1 par, trä, Markslöjd, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD, 1 par, chippendalestil, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
ROYAL COPENHAGEN, fotoramar, 1 par samt ljusmanschetter, 1 par, porslin, "Musselmalet"
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
SOFFBORD, chippendalestil, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, mässing och glas, 1800-/1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
ETAGEFAT, KANDELABER OCH KANNA, tenn, 1900-/2000-tal
Slutpris750 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, ca 300 x 205 cm
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
BORDSPENDYL, brons, Frankrike, 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
HÄNGFOTOGENLAMPA, majolika, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, onyx, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
KOPPAR HINK MED LOCK, 1800-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
VAS, kristall, Orrefors, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SPEGLAR, 1 par, empirstil, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
YTTERFODER, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering200 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 4 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
MULBERRY, weekendbag, sent 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering500 SEK
SKJORTKNAPPAR, 1 par, 18k vitguld, vikt ca 3,1 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
RING, 18k vitguld, vikt ca 2 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, marmor, 1960-/70-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
YTTERFODER, koppar, 1800-/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
BARSTOLAR, 3 st, "3D Bar Stool", Gubi, formgiven av Komplot Design, 2000-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPA, By Rydéns, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TALJOR, 5 st, trä och smide, 1800-/1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
TALJOR, 3 st, trä och smide, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BOKSTÖD, 1 par, mässing, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
BERTIL WAHLBERG (1923-1980), olja på pannå, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BARSTOL OCH BORD, 2 del, grönlackerad metall, "Bistro", Fermob, 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
GLASMÅLNING, 1800-/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, 3 del, guld/silver, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ROLEX, 2 st, läderetuier, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ROLEX, schatull, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
GOLVLAMPA, vitmetall, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
KISTA, orientalisk, skuret trä, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
JORGE PENSI, stolar, 16 st, "Bikini chair", 2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
BROSCHNÅL, 18k guld, med turkos och orientpärlor, GD & Co 1972, vikt ca 1,9 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
FÅTÖLJ, metall, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
TALLRIKSSTÄLL OCH SOCKLAR, svärtat trä, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
GARDINLÄNGDER, 1 par, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KUDDAR, 1 par, linne, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
BORDSFOTOGENLAMPOR, 1 par, glas, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK