BORDSFOTOGENLAMPA, sent 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Henderson
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
GOLVFIGUR, skuret och bemålat trä, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MANIKYRSET, Solingen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BÅLSKÅL, nysilver, jugend, tidigt 1900-tal, större modell
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, "Uten Silo", Vitra, samtida
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKPLAFOND, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ARMBAND OCH COLLIER, bla gulddoublé, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
GÖKUR, 1800-/1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPA, malm, gustaviansk stil. 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SMÖRASK, porslin, Rörstrand, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
VASER, 6 st, glas, Pukeberg, 1950-/60-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SKRIN, läder, 1800-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKE, mässing, barock, 1700-tal
Slutpris300 SEK
Värdering700 SEK
RINGKLOCKA, metall, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, signerad Orrefors Palmqvist 2755
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LJUSLYKTOR, 7 st, Iittala, 1900-/2000-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
PHILIPPE STARCK, 1 par, barnkarmstolar, "Lou Lou Ghost chair", Kartell, samtida
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
FENDER STRATOCASTER, elgitarr, med fodral
Slutpris10 500 SEK
Värdering10 000 SEK
KARMSTOLAR, 3 st, Offecct, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MATSERVIS, 56 del, porslin, "Sansoucci", Rosenthal, 1900-talets mitt
Slutpris3 600 SEK
Värdering800 SEK
FICKUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 31 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, Strindbergsmodell, mässing, Karlskrona Lamfabrik, 1900-talets andra hälft
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
SAMLING VINTAGE, aftonväskor, 2 st, solfjäder samt cigarettmunstycke, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
LJUSLYKTA, metall, Frejas boning, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
DENNIS MARQUART, soffbord, för OX Denmarq, nutida
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
TESERVIS, 8 del, porslin, Roy Kirkham, English Chintz, 1900-/2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, mässing och kristall, omkring år 1900
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
STOL, 1800-/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering200 SEK
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, tot vikt ca 120 g
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, silver, EGO, hänge Alton, 1900-/2000-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
FOLKDRÄKT, Skedevi, dam, 1900-talets andra hälft, strlk ca 36/38
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
EDWARD HALD, skål, glas, graal, Orrefors, 1900-talets mitt, signerad
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
VITRINSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
TERRIN OCH YTTERFODER, tenn, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
LJUSLYKTA, bemålat trä, 2000-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, patinerad mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GARDINLÄNGDER, 2 par, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
SKULPTURER, 5 st, trä, sannolikt Afrikanska, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
AFRIKANSKAMASKER OCH RELIEFER, 6 delar, trä, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK