BORDSLAMPA, tenn, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SATSBORD, 3 del, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGREILEF, orientalisk, trä, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MULBERRY, handväska, präglat skinn, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
ADVENTSLJUSSTAKAR, 2 st, trä, bla. Markslöjd, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 7 del, 1900-/2000-tal
Slutpris5 200 SEK
Värdering2 500 SEK
SAMLING TENN, 1900-/2000-tal
SAMLING TENN, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
SPELDOSOR, 2 st, porslin, bla. Goebel, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
OKÄND KONSTNÄR, skulptur, brons, motiv av Napoleon, sannolikt 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÅLAR, 3 st, kristall, Orrefors
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ÅKE LINDSTRÖM, armring, sterlingsilver, 1972
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
ÖRHÄNGEN,7 st, 18k guld, total vikt ca 6,1 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
MULBERRY, halsduk, 100% kashmir
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
DOCKSKÅP/VITRINSKÅP, 1800-talets slut
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
RESESPEGEL/BORDSSPEGEL, mässing, orientalisk, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
APOTEKSMORTEL MED STÖT, mässing, 1700-/1800-tal, större modell
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
KARMSTOL, "Fiber chair - Tube base", Muuto
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1800-talets andra hälft
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
KRUS, stengods, Gustafsberg, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
LEKSAKER, 2 st, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
YTTERFODER, 3 st, porslin, 2000-tal
Slutpris950 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, metall och plast, A&E design, Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 43 del, silver, GAB bla 1992, tot vikt inkl knivar ca 2 020 g
Slutpris4 600 SEK
Värdering6 000 SEK
SMÖRASK, porslin, "Verdura", Rörstrand, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
CHRISTIAN DIOR, scarf, siden, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL, rokokostil, bronserad, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
HÄNGE, 18k guld, svenska stämplar, vikt ca 3,2 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 800 SEK
JACOB TOSTRUP, brosch, sterlingsilver, Norge, 1900-taelts mitt
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
ARMBAND, 18k guld, x-länk, vikta ca 14,8 g
Slutpris7 400 SEK
Värdering7 500 SEK
LJUSSTAKAR, 5 st, mässing, House Doctor, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, 1970-tal
TAKLAMPA, 1970-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
DAMARMBANDSUR, Emporio Armani, stål, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, signerad SP Orrefors 1945
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
COCKTAIL- OCH CHAMPAGNESKÅLAR, 11 st, glas, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FOLKE ERIKSSON (1913-1992), färglitografi, signerad och daterad -75
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BRINGARE, porslin, sannolikt Italien, 1900-talets slut
Slutpris900 SEK
Värdering300 SEK
BENGT LANDIN (född 1933), färglitografi, signerad och numrerad 111/250
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
ÖRHÄNGEN, 2 par, 18k guld, total vikt ca 4,1 g
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BURBERRY, halsduk, kashmir, 2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 SEK
ARMBANDSUR, 3 st, bla Seiko, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
KAY BOJESEN, vitrinskåp, Danmark, 2000-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
ALVAR AALTO, vas, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
NORM ARCHITECTS, bordslampa, "Stone lamp", Menu, samtida
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
ESCADA, skärp, svart läder, 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK