JENNY BÄCK, golvlampa, "Lean", Örsjö Belysning
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 500 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KAVAJ, dam, Escada
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
STÖVELKNEKT, gjutjärn, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
RING, 18k guld, med akvamarin, tot vikt ca 5,3 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
AFTONVÄSKOR, 2 st, pärlbroderi, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MONCLER, lättviktsdunjacka, strl ca 38, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, marmor, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 800 SEK
ARMANI, scarf, siden, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
MONCLER, lättviktsdunväst, strl ca 38, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK
BURBERRY, halsduk, kashmir, 2000-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 SEK
BURBERRY, jacka, quilitad, strl XL, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
PABLO PICASSO, efter, affisch, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ARMBANDSUR, guld på stål, Optimatic Incabloc, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
MARGARETA CARLSTEDT (född 1934), träsnitt, signerad och daterad 1965
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
KAVAJ, Weill, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, dam, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 23,5g
Slutpris11 500 SEK
Värdering13 000 SEK
BAKELSESPADE, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 78 g
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOL, "Fiber chair - Tube base", Muuto
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
ULF WAHLBERG (1938-2014), färglitografi, signerad och daterad -94
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, malm, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
BROSCH, 18k guld, vikta ca 3,6 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
FICKUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 27,8 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
HYLLA, vitlackerat trä, sent 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
SANDSTRÖM & DE WIT, 1 par örhängen, silver, Margrete Sandström, Linköping 1998
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
ÖRHÄNGEN, 2 par, 18k guld, total vikt ca 5,1 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
MOSCHINO, skärp, svart läder, 1900-talets slut
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa, "W103" Rail Lamp, Wästberg, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
DALAHÄSTAR, 2 st, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
ANKELBOOTS, 2 par, dam, bla. Bruno Magli, 2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
DAMARMBANDSUR, 18k guld, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
SIGRID RICHTER, serveringsfat, porslin, "Eden", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, "Minimini", George Carwardine, Anglepoise, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T1 låg", Flos, Italien, samtida
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
SKULPTUR, större modell, i form av elefant, trä, sannolikt afrikansk, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 3 st, mässing, Gnosjö, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FORMAR, 2 st, allmoge, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering200 SEK