KANDLEABER, smide, 1900-tal
KANDLEABER, smide, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering200 SEK
PÄLSKAPPA, mink, sent 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
GUSTAV ADON (1922-1998), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TAKPLAFOND, glas och mässing, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
FASADLYKTA, plåt och glas, tidigt 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
DUKAR, 6 st, linne/bomull, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL, silver, vikt ca 364 g
SKÅL, silver, vikt ca 364 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 800 SEK
ORIENTMATTA, Täbriz, ca 225 x 150 cm
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÅP, allmoge, 1800-/1900-tal
SKÅP, allmoge, 1800-/1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
SKRIN, silver, rokokostil, 1900-tal, vikt ca 423 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKLAMPA, blyinfattat glas, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
FIGURER, 2 st, glas, bla Murano, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
HÖG HATT, England, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
TAKPLAFOND, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BESTICK, 15 del, silver, tot vikt ca 450 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
HÄNGLÅS, 2 st, järn, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
STIG LINDBERG, kaffeservis, 13 delar, benporslin, "Blå Husar", Gustavsberg
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
MORTEL MED STÖT, kalksten, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 del, glas, vas och skål, Kosta Boda
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FOLKDRÄKT, Skedevi, Östergötland, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
VAS, porslin, Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
DAMARMBANDSUR, 2 st, bla. Certina, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FICKUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 23,8 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 200 SEK
ORIENTMATTA, galleri, ca 190 x 82 cm
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
DUK, linnedamast, "Draken", 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
MÅNBORD, 1 par, 1800-/1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
KARMSTOL, Bombastik 2013
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
LAMPKUPA, glas och mässing, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
CIGARETTETUI, silver, K&EC, 1949, vikt ca 200 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
VICKE LINDSTRAND, skål, glas, Kosta, signerad
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
GOLVUR, Karl Johan, björk, 1800-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
SVÄN GRANDIN (1906-1982), olja på pannå, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SKEPPARKAVAJ, dam, Bäckmans Norrköping, 1900-talets slut
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
HATTASK, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJ, med avlastningsbord, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOL, ek, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK