SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
DUKAR, 6 st, linne/bomull, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 247 x 340 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
HATTDEKORATIONER, nålar mm, mestadels 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
DUK, linne, Linneväveriet i Horred, ca 250 x 145 cm
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ETAGEBORD, tidigt 1900-tal
ETAGEBORD, tidigt 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LAGE HELLMAN, olja på duk, signerad och daterad 62
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SERVISPORSLIN, 78 del, "Swedish grace", Louise Adelborg, Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
VAS, keramik, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
STEGE, trä, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
RING, 18k guld, med briljantslipad diamant ca 0.35 ct, tot vikt ca 2,8 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
BROSCH OCH RING, 18k guld, vikt ca 7,7 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
ARMBANDSUR, Omega Constellation, 1960-/70-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
KISTA, konstläder, Mio, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
CHARLES & RAY EAMES, 6 st stolar, "Eames plastic chair", för Vitra, 2013
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
VÄGGFOTOGENLAMPA, blått glas och mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD, 1930-/40-tal
SOFFBORD, 1930-/40-tal
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, Melins Anderstorp, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
ARMBAND, 18k guld, x-länk, vikt ca 20,9 g
Slutpris10 000 SEK
Värdering10 000 SEK
 LJUSSTAKAR, 1 par, glas, "Duetto", Riedel, Österrike
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ETAGEFAT, 4 delar, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
AKUSTISK GITARR, Levin, LG-8, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
FIGURINER, 3 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
DANSMASK, 1900-tal
DANSMASK, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KARMSTOLAR, 7 st, Offecct, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
ARMBANDSUR, Omega Seamaster, 1900-talets mitt
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
WILHELM TÖRNQVIST (1896-1989), olja på pannå, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
COGNACSGLAS, 7 st, Orrefors, 1900-/2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
DORIS HENNIX (1908-1997), blandteknik, signerad och daterad -57
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
STOL, Martela, "Sola", 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FLADDERMUSFÅTÖLJER, 1 par, svartlackerad metall, 2000-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
BÄGARE OCH VASER, 3 st, silver, tot vikt ca 250 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPA, mässing och glas, 1900-/2000-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
VASER, ett par, glas, Josef Inwald, Rudolf Schöttler, Tjeckien, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
COGNAC- OCH WHISKYGLAS, 9 st, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
DUKAR, 4 st, linnedamast, 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
JARDINIÈRE, porslin, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, vävd, sannolikt semiantik, ca 150 x 108 cm
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK