LISA LARSON, figur, stengods, björn, ur serien "Lill-Skansen", Gustavsberg
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
PÄLSKAPPA, dam, sent 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SPEGEL, funkis, 1930/40-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
STIG LINDBERG, kaffekoppar med fat, 11 st, "Birka", Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
ISHINK, Alfi, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
VICO MAGISTRETTI, stol, "VICOSOLO", Fritz Hansen, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
KITTEL, svartmålad plåt, 1900-tal, större modell
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LYCKOTROLL, plast, Thomas Dam, Danmark, sannolikt 1970-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
KÄPP, med silverkrycka, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ROCK/KIMONO, Japan, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HERRGÅRDSUR, ek, 1800-/1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
ÖRHÄNGEN, 18k guld, udda, tot vikt ca 3 g
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
PÄRLCOLLIER, 3 st, odlade pärlor 1900-/2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
SPELDOSA, porslin, Goebel
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
MONTERSKÅP, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ALBERT ENGSTRÖM, bokband 15 vol, Albert Bonniers Tryckeri, Stockholm 1942
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
BANG & OLUFSEN, Beomaster Century, för cd- och kassettband
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris7 800 SEK
Värdering7 000 SEK
LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris14 000 SEK
Värdering18 000 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, malakit, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, windsormodell, 1900-talets mitt
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, bulldog, ur serien "Kennel", Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris4 400 SEK
Värdering3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Offecct, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
SPEGLAR, 1 par, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
CERTINA, damarmbandsur, 18k guld, tot vikt ca 21,8 g
Slutpris7 600 SEK
Värdering8 000 SEK
ETAGEBORD, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, Afghan, old, ca 146 x 200 cm
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SAMLING GULDFÖREMÅL, 5 delar, 18k guld, total vikt ca 8,3 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
SIMON LEGALD, fåtölj, "Era Lounge Chair hög", Normann Copenhagen, samtida
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
SPEGEL, bronserad, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
HERTHA BENGTSSON, 6st, assietter, Blå eld, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SERVETTER, 9 st, linnedamast, 1900-tal, mönster "Draken"
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
MONICA BACKSTRÖM, 2 st skålar, glas, Kosta Boda, signerade
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, silver, Svärdstecknet för kungliga svärdsorden, C.F. Carlman
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
HÖRNSKÅP, ek, 1700-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK
BRINGARE, glas, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, tax
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK