SKULPTUR, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets mitt, mindre modell
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
OLLE HJORTZBERG (1872-1959), olja på pannå, signerad och daterad 1923
Slutpris650 SEK
Värdering1 500 SEK
SPELDOSA, porslin, Goebel
SPELDOSA, porslin, Goebel
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SKÅLAR, 3 st, glas, Orrefors, bla Simon Gate
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 3,4 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
SIDOBORD, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
STIG LINDBERG, skål, keramik, Gustavsbergs studio, 1900-talets andra hälft, signerad med Gustavsbergs studiohand
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SAMLING VINTAGE, bla Lexington, Burberry, Bondelid, Filippa K, strlk ca 38
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SMYCKESKRIN, 2 st, bla skinn, 1900-talets slut
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TEKANNA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ROLF BERG, figur, lergods, 1900-/2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 SEK
ASSIETTER, 12 st, porslin, Wedgwood, 1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
 LOCKURNOR, 1 par, porslin, England, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SOFFA, tvådelad, 2000-tal
SOFFA, tvådelad, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 5", &Tradition
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1960-/70-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MINIATYRMÅLNING, 1800-tal
MINIATYRMÅLNING, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 8,8 g
Slutpris3 600 SEK
Värdering5 000 SEK
KRAVATTNÅL OCH ARMBAND, 18k guld, tot vikt ca 4,8 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
JAKOB THAU & SAMI KALLIO, 4 st stolar, "Yksi", Fredricia Furniture, 2000-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
VAS, porslin, sannolikt Lomonosov USSR, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FIGURER, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, vitmetall, 1900-tal, med lejonmaskaroner
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
GARDINSTÅNG, patinerad mässing, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MAJ NORÉN (1926-2006), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
PÄRLCOLLIER, 2 st, odlade pärlor
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
FIGURINER, 4 st, keramik, MI Hummel, Goebel, Tyskland
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
MONTERSKÅP, 2000-tal
MONTERSKÅP, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
MATSALSMÖBEL, 5 delar, rokokostil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MORAKNIV, trä och läder, Finland, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SPELDOSA, porslin, Goebel
SPELDOSA, porslin, Goebel
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
ASK, i form av bok, 2000-tal
ASK, i form av bok, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TAVLOR, 7 st, marin stil, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK