MÅNSKENSAMPEL, rosatonat glas, 1800-/1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
PIEDESTAL MED SKULPTUR, lergods, sent 1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 SEK
STEKGRYTA, emaljerat gjutjärn, Le Creuset, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
NICLAS HOFLIN, golvlampa, "Arkipelag", för Rubn
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 124 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
HÄNGE/BROSCH, 18k guld, med snäckskalskamé, tot vikt ca 17,4 g
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 500 SEK
JOSEF FRANK, bricka, "Baranquilla", Firma Svenskt Tenn, 1900-talets slut
Slutpris950 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k guld, med slipat glas, total vikt ca 7,2 g
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, osignerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BERNADOTTE & KYLBERG, vas, "Stockholm", Stelton
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
SAMLING BIJOUTERIER OCH SILVERARMBAND, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MUMINMUGG, porslin, "Familjen", Arabia, Finland
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
KRUS, 2 st, stengods, Höganäs, 8 lit, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVSTOL, "Invite", Savo, Finland, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, porslin, orientalisk stil, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 46 del, silver, Hote, Finland, 1900-tal, tot vikt ca 1 133 g
Slutpris7 800 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
GOLVSKULPTUR, trä, orientalisk stil, 1900-/2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
JORGE PENSI, 8 st, stolar, "Bikini chair", 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 9,3 g
Slutpris5 200 SEK
Värdering5 000 SEK
PANTER & TOURRON, taklampa, "Tense-Pendellampa", New Works, samtida
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
PÄRLCOLLIER OCH RING, silver och odlade pärlor, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
HÅG, kontorsstol, "H05", 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
MODELLBILAR, 33 st, Silvercars Collection, Editions Atlas, 1900-/2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
JORDGLOB, med belysning, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BOKSTÖD, 1 par, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 36 g
Slutpris20 000 SEK
Värdering18 000 - 20 000 SEK
BILAR OCH MOTORCYKLAR, 16 st, 1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
DAMARMBANDSUR, Raymond Weil, gulddoublé, quartz
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
SOPPSLEV, silver, A Wennerstam, 1864, vikt inkl trähandtag ca 100 g
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
LJUSKRONA, venetiansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SILVERMYNT, 2 st, 50 kr, Sverige, 1975, tot vikt ca 54,2 g
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
ARMBAND, 18k guld, med berlock, tot vikt ca 10,8 g
Slutpris6 200 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
ARMBAND, silver, Stockholm 1957
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BRICKBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
HÄNGE MED HALSKEDJA, silver och bärnsten, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, 18k guld, bismarck, vikt ca 10,5 g
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 SEK
SKULPTUR, keramik, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
KAFFESERVIS, 26 del, porslin, "Salla", Arabia, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
LEIF JØRGENSEN, 1 par benbockar, Hay, Danmark
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
GRÄDDKANNA OCH SOCKERSKÅL, silver, rokokostil, 1949, vikt ca 173 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
HEE WELLING, stol, "About a chair", HAY, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ÖLGLAS, 10 st, glas, motiv efter Lasse Åberg
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
BESTICK, 73 del, "Zig Zag", rostfritt stål, Nils Johan
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER, porslin, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
PALLAR, 1 par, 1930-/40-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 4,5 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
PELARBORD, sent 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK