ARMBAND, silver och bärnsten, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
SOFFA, 1900-talets andra hälft, klädsel av kalvskinn
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
JORGE PENSI, 7 st stolar, "Bikini chair", 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
MATSALSSKÅP, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T1 hög", Flos, Italien, samtida
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
SAMLING RESEUR, 7 st, brons och mässing, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
VITRINSKÅP, design Ingmar Ottossons Möbelsnickeri AB, Jönköping, 2008
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 000 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 5,5 g
RING, 18k guld, vikt ca 5,5 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 6,5 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, CG Hallberg, 1945
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
HISSGARDIN, bomull, "Stensöta", GP & J Baker, 2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k guld, med cabochonslipad ametist, Stokholm otydlig årsstämpel, vikt ca 5,2 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
RING, 14k guld, med odlade pärlor, vikt ca 1,9 g
Slutpris450 SEK
Värdering700 SEK
LOUIS VUITTON, axelband, läder
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt
Slutpris1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
 ELLJUSSTAKE, luciatåg, trä, design Sten Bengtsson, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 7,9 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
BANKETTER, 1 par, empirstil, 1800-/1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
SKÅL OCH COASTERS, 11 del, glas, Iittala, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
SITTPUFF, Profim, samtida
SITTPUFF, Profim, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BIRGITTE FRIGAST, 2 st tomtenissar, porslin/textil, Danmark
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSLYKTOR, 3 st, glas, Orrefors, etikettmärkta
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, sannolikt Böhlmarks, 1930-tal
Slutpris7 400 SEK
Värdering4 000 SEK
IGGE KARLSSON, färglitografi, signerad och daterad 89
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
ARMBAND, 18k guld, JP Stockholm 1920, vikt ca 11,5 g
Slutpris5 800 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 500 SEK
ÖRHÄNGE, 18k vitguld, med diamant
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
DAMARMBANDSUR, dam, Omega De Ville, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
KARAFF, glas, sannolikt Reijmyre, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, ek, 1950-/60-tal
SPEGEL, ek, 1950-/60-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, 18k guld och vitguld, vikt ca 24 g
Slutpris11 500 SEK
Värdering13 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, vikt ca 11 g
Slutpris5 200 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
VAS, porslin, 2000-tal
VAS, porslin, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, galleri, Bochara, old, ca 80 x 258 cm
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, vitmetall och mässing, 1900-talets mitt
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, EFG, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK