Senast sålt
BREITLING, armbandsur, stål, kronograf, 1900-talets mitt
Slutpris8 200 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
GIUGLIO LACCHETTO, bordslampa, "Magneto", Foscarini, Italien, nutida
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 800 SEK
ARMBAND, platina, art déco, 1900-talets första hälft, med diamanter ca 7.50 ct, tot vikt ca 28 g
Slutpris44 000 SEK
Värdering40 000 - 50 000 SEK
RING, 14k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 1.00 ct, sannolikt 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 5 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
OMEGA, De Ville, damarmbandsur, 18k guld, total vikt ca 28 g
Slutpris12 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
RING, 18k vitguld, med safir och diamanter, tot vikt ca 9,5 g
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
SALSSKÅP, rokoko, stockholmsarbete i Christian Linnings art, 1700-talets andra hälft
Slutpris9 600 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, no 21, 1900-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0.76 ct, tot vikt ca 57 g
Slutpris28 000 SEK
Värdering25 000 - 30 000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), etsning, signerad och daterad
Slutpris6 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), etsning, signerad och daterad
Slutpris5 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, skålfat, porslin, "Flora Danica", 1900-tal, II sortering
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, matbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
SANDSTRÖM & DE WIT, collier, turkoser, lås av sterlingsilver, Linköping 2006
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt England 1800-/1900-tal, olja på duk, signerad John Morelle
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
LOUIS VUITTON, axelremsväska, "Amfar Three Vanity Star", Sharon Stone för Louis Vuitton
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
LOUIS VUITTON, "Monte Carlo Jewelry Bag", smyckesskrin
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 SEK
LOUIS VUITTON, weekendbag, "Keepall 50", Frankrike 1990
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 000 SEK
BVLGARI, collier, 18k guld, briljantslipade diamanter, vikt ca 82 g
Slutpris84 000 SEK
Värdering35 000 - 40 000 SEK
CHANEL, axelremsväska, svart quiltat lammskinn
Slutpris14 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
PIERRE FORSELL, bordslampa, mässing, Skultuna, 1900-talets andra hälft
Slutpris11 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
GUNNAR ASPLUND, vägglampa, ASEA Skandia, 1900-talets mitt
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 500 SEK
ATTILA SUTA (född 1976), damarbetsbord, gustaviansk stil, sannolikt 2000-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 SEK
ATTILA SUTA (född 1976), bockbord, barockstil, 1900-/2000-tal
Slutpris10 500 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
STOLAR, 10 st, "Hallunda", ur Ikeas 1700-talsserie
Slutpris13 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
COLLIER, 18k guld, med safirer och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 7,5 g
Slutpris4 200 SEK
Värdering5 000 SEK
RING, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 14,5 g
Slutpris5 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
ATTILA SUTA (född 1976), skåp, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Slutpris5 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, armring, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia, Finland, 1970
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, brosch, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia 1970
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Ikarus", Lapponia, Finland
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Öppettider
Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi kl 15.00
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.