SPINNINGCYKEL, Abilica SXS 2.0, nutida
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
MULBERRY, handväska, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
KRUS, stengods, sannolikt Westerwald, Holland, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering200 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
RING, 18k guld, med akvamarin, 1948, tot vikt ca 3 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris9 400 SEK
Värdering6 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, svenska stämpflar BL I9, vikt ca 20 g
Slutpris9 600 SEK
Värdering12 000 SEK
CHRISTIAN DELL, taklampa, Kaiser Idell 6621-P, Fritz Hansen, nutida
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
KLACKRING, 14k guld, vikt ca 6,7 g
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, Kina, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, 2000-tal, ca 320 x 210 cm
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SERVERINGSBESTICK, 2 del, sannolikt J Tostrup, Norge, tot vikt ca 110 g
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,1 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
FAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering900 SEK
KAFFESKEDAR, 11 st, silver, GAB, 1959, vikt ca 111 g
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
SOFFA, 2000-tal
SOFFA, 2000-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
BROSCHER, 2 st, 14k guld, vikt ca 2,6 g
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSSPEGEL, malm, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TERRIN, porslin, "Fjäril", Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
COLLIER, 18k vitguld, vikt ca 17,5 g
Slutpris8 600 SEK
Värdering10 000 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 23/18k guld, vikt ca 13,7 g
Slutpris8 400 SEK
Värdering9 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, sterlingsilver och emalj, J Tostrup, Norge
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ORIENTMATTA, ca 166 x 202 cm
ORIENTMATTA, ca 166 x 202 cm
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
EVA ENGLUND (1937-1998), vas, Orrefors, signead, 1987
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ARMBAND, 14k guld, vikt ca 12,5 g
Slutpris4 800 SEK
Värdering5 000 SEK
JOSEF EKBERG, fat, keramik, Gustavsberg, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 23/14k guld, tot vikt ca 17,9 g
Slutpris8 800 SEK
Värdering10 000 SEK
MATBORD, teak, 1950-/60-tal
MATBORD, teak, 1950-/60-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
SJALNÅL, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 1 g
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK