Senast sålt
SPINNINGCYKEL, Abilica SXS 2.0, nutida
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
MULBERRY, handväska, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
KRUS, stengods, sannolikt Westerwald, Holland, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering200 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
RING, 18k guld, med akvamarin, 1948, tot vikt ca 3 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
SKEDAR, 33 st, silver, modell Svensk spets, 1920-tal, tot vikt ca 1 497 g
Slutpris9 400 SEK
Värdering6 000 SEK
TIMO SARPANEVA, 1 par ljusstakar, glas, "Arkipelago", Iittala, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FISKERULLE, ABU, Record, Ambassadeur No 5000, AB Urfabriken Svängsta, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
LEKSAK, "Windy Juggling Elephant, Rosko Steele Inc, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, svenska stämpflar BL I9, vikt ca 20 g
Slutpris9 600 SEK
Värdering12 000 SEK
CHRISTIAN DELL, taklampa, Kaiser Idell 6621-P, Fritz Hansen, nutida
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
KLACKRING, 14k guld, vikt ca 6,7 g
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
BESTICK, 17 del, silver, olika modeller, 1900-tal, tot vikt ca 235 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, Kina, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, 2000-tal, ca 320 x 210 cm
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, mässing, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK
LENNART ROSENSOHN, (1918-1994), färglitografi, signerad och daterad 1974
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SERVERINGSBESTICK, 2 del, sannolikt J Tostrup, Norge, tot vikt ca 110 g
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,1 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
FAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGLYSTRAR, 1 par, bronserad metall, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering900 SEK
KAFFESKEDAR, 11 st, silver, GAB, 1959, vikt ca 111 g
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
SOFFA, 2000-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
BROSCHER, 2 st, 14k guld, vikt ca 2,6 g
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, signerad och daterad 2012
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
BESTICKDELAR, 8 del, silver, 1900-tal, tot vikt exkl knivar ca 231 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, sterlingsilver, Norge, sannolikt 1960-/70-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
GLASFÖREMÅL, 3 del, bla karaff Kastrup Holmegaard, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SERVISPORSLIN, 43 del, porslin, "Fjäril", Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSSPEGEL, malm, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TERRIN, porslin, "Fjäril", Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SKÅL, sannolikt silver, Danmark, emaljarbete, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
COLLIER, 18k vitguld, vikt ca 17,5 g
Slutpris8 600 SEK
Värdering10 000 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, bambu och rotting, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 23/18k guld, vikt ca 13,7 g
Slutpris8 400 SEK
Värdering9 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, sterlingsilver och emalj, J Tostrup, Norge
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ORIENTMATTA, ca 166 x 202 cm
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
EVA ENGLUND (1937-1998), vas, Orrefors, signead, 1987
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ARMBAND, 14k guld, vikt ca 12,5 g
Slutpris4 800 SEK
Värdering5 000 SEK
JOSEF EKBERG, fat, keramik, Gustavsberg, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 23/14k guld, tot vikt ca 17,9 g
Slutpris8 800 SEK
Värdering10 000 SEK
MATBORD, teak, 1950-/60-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
SJALNÅL, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 1 g
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
Öppettider
Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi kl 15.00
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.