HARALD WIBERG, skål, kristall, Kosta Limited edition, signerad och numrerad 22/125, daterad 1990
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
HÄNGEN, 5 st, 18k guld, tot vikt ca 4,5 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
SKÅP, fanerat med ek, 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPA, plast, Kartell, led, uppladdningsbar, nutida
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGUR, 1900-talets början
VÄGGUR, 1900-talets början
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
KUDDE, textil, design Ragnheiður Ösp Sigurðardóttir, Design House, nutida
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SKEDAR, 2 st, silver, bla J Tostrup, Norge, tot vikt ca 85 g
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGRELIEF,  sannolikt Mjölby Intarsia, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k guld, med rosa sten, tot vikt ca 6 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 500 SEK
BERTIL VALLIEN, skulptur, glas, Kosta Boda, signerad
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
ARMBAND, silver, kedjelänk, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris9 000 SEK
Värdering6 000 SEK
COLLIER, 18k guld, Balestra, vikt ca 12 g
Slutpris6 000 SEK
Värdering7 000 SEK
SIDEBOARD, new englandstil, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BURK, lergods, Upsala Ekeby, 1930-/40-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
MATSKEDAR, 3 st, silver, olika modeller och silversmeder, tot vikt ca 139 g
Slutpris750 SEK
Värdering700 SEK
ARMBAND, mikromosaik, Italien, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
HÄNGEN, 5 st, 18k guld, tot vikt ca 4,2 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
TAKLAMPA, 1920-/30-tal
TAKLAMPA, 1920-/30-tal
Slutpris750 SEK
Värdering1 800 SEK
MOCKASKEDAR, 6 st, silver, 1951, tot vikt ca 70 g
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
KAROTT, keramik, Jie, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, barockstil, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
GITARR, Jasmine, modell TS 93C A
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
TISSOT, damarmbandsur, 18k guld, tot vikt inkl urverk ca 30 g
Slutpris12 500 SEK
Värdering14 000 SEK
DAMSKOR, 2 par, NoVita samt Salvatore Ferragamo, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
DAMSKOR, 1 par, Scolaro, pumps, strlk 39
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
PUMPS, 1 par, dam, MAB Studio, Italien, strlk 39
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
DAMSTÖVLAR, Dasia, strlk 40
DAMSTÖVLAR, Dasia, strlk 40
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BALLY, 1 par, sandaletter, strlk 39,5
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, SVL Stockholm 1963, med ametiskt, tot vikt ca 5,8 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
NILS THORSSON, vas och fat, fajans, "Baca" Aluminia, Royal Copenhagen, Danmark
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
GLASKUPA, till taklampa, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LAMPSKÄRM, mässingsfärgad metall, Watt & Veke, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ÖVERHANDSFRÄS PÅ BÄNK, Black & Decker, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 200 x 305 cm
Slutpris6 400 SEK
Värdering6 000 SEK
GOLVLAMPA, Cottex, 1970-/80-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, 8 st, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
DAMMSUGARE, Electrolux, "Ultraone", 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 287 x 82 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK