Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
RING, 23k guld, vikt ca 4,5 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
BYRÅ, björk, 1800-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
VAS, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering600 SEK
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-/2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SPELMARKER, till mahjong, orientaliska, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGLAMPETT, smide, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
ANNA EHRNER, 8+7st vinglas, "Line", Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
HAY, korg, ull, "Bead Basket", nutida
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ARMBAND, 18k guld, BEF Stockholm H9, vikt ca 14 g
Slutpris7 000 SEK
Värdering8 000 SEK
RING, 23k guld, med diamanter tot ca 0.08 ct, tot vikt ca 9,2 g
Slutpris5 800 SEK
Värdering6 000 SEK
PAUL KEDELV, vas, glas, Flygsfors, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906–1989), kolteckning, signerad och daterad 75
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SERVISPORSLIN, 13 del, porslin, "Indiana", Rörstrand, 1960-/70-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
VRIL, DALAHÄST OCH FIGUR, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SPELBORD, björk, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.20 ct, GD & C 1972, tot vikt ca 2,9 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 800 SEK
KOMPOTTSKEDAR, 6 st, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 145 g
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
COLLIER, granater och sannolikt förgyllt silver, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 SEK
SYBORD, Karl Johanstil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
PIEDESTAL, bronserad, skiva av marmor, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, 18k guld, x-länk, Stockholm 1967, vikt ca 14 g
Slutpris7 000 SEK
Värdering8 000 SEK
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, nutida
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
TAKKRONA, venetiansk stil, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GRAFISKT BLAD, oljetryck, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SKÅLAR, 2 st, glas, bla Simon Gate, Orrefors, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
SPELBORD, ek, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BYRÅ, mahogny och valnöt, 1880-/90-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 4,5 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
KARAFF, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
VASER, 3 st, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
SPEGEL, empirestil, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
KASPER SALTO, 1 par sidobord, för Fritz Hansen, Danmark
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK