KIKARE, Magnific, 7 x 50, No. 18154, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GRUVLYKTOR, 1 par, mässing och glas, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
COLLIER, gulmetall, lås av 18k guld, sannolikt 1800-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k vitguld, vikt ca 2 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
GOLVLAMPA, kromad metall och mässing, 1900-talets slut
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
KRÄFTBURAR, ca 50 st, samt flöten och betesaskar
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
JÖRGEN FAGERLUND, (född 1944), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
RUUD EKSTRANS, serveringsvagn, Dux, björk, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, metall, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
BARSTOLAR, 4 st, Hee Welling, Hay, samtida
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
KAKEMONO, affisch, orientalisk, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
BILAR, 25 st, Volvo, Editions Atlas Collection, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Gottfrid Carlsson, Eskilstuna
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 2 g
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 2 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
JOHN RIMER, ljusstakar, 1 par, nysilver, Målöv, Danmark
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
MODELLBÅT, trä, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD, "DLM", design Thomas Bentzen, Hay, 2000-tal
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 1,3 g
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
BROSCH, silver, med markasiter, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, patinerad metall, jugendstil, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKE, mässing, ''Gloria'', Broberg & Ridderstråle, Klong, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ARMRING, sterlingsilver, Lindström, sannolikt 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 5,2 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906-1989), olja på pannå, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
JENS FAGER, taklampor, 1 par, "Grain", Muuto, samtida
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, 1930-tal
SPEGEL, 1930-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SNUSDOSOR, 4 st, mässing, mestadels 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MODELLBÅT, trä, Victoria design, Skansör, 1900-/2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
MONICA LORENTZON (född 1940), olja på pannå, signerad
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPA, opakglas, Putzler, Tyskland, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LUDO HUYS (Nederländerna, 1947-2007), olja på duk, signerad
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
SKÅL PÅ FOT, silver, CG Hallberg 1912, tot vikt ca 325 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 SEK
OLOF KOLTE, 3 st, ljusstakar, mässing, Skultuna 2001
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Eva", Firma Karl Mathsson, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
BOKSTÖD, 1 par, mässing, 1900-talets slut
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
RESVÄSKA, Rimowa, 2000-tal
RESVÄSKA, Rimowa, 2000-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 000 SEK
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
PICKNICKSET, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, Luxo, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
VAS, keramik, Bitossi, Italien, 1960-/70-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
THERESIA HVORSLEV, ring, silver, Mema, 1976
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
SMYCKESUR, Cauny Prima, guld på stål, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, kristall, Kosta, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSDEKORATIONER, 2 st, metall, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
SILVERSMYCKEN, 10 del, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
ISHINK, nysilver, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
STÅBORD, Byarums Bruk, samtida
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK