FIGUR, glas, sannolikt Murano, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BRINGARE, keramik, 1950-/60-tal
Slutpris100 SEK
Värdering200 SEK
ÅKE BJURHAMN, olja på duk, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ALF EKBERG, skulptur, stengods, monogramsignerad
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, sannolikt 1800-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
CRÈMEKOPPAR MED FAT, 6 st, Rörstrand, 1900-tal, efter Gripsholmsservisen
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
PIERRE FORSELL, 4 st, tumlare, mässing, Skultuna, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
NORM ARCHITECTS, bordslampa, "Stone lamp", Menu, nutida
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, galleri, Kelim, ca 299 x 89 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, bambu och rotting, 1900-talets mitt
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 29 g
Slutpris14 500 SEK
Värdering17 000 SEK
LARS ÖSTERMAN, 1 par vettar, skuret och bemålat trä, signerade och daterade 2002
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
VÄGGPENDYL, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, bla Nils Erik From, Danmark
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BORD, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, NSE A11, vikt ca 22,5 g
Slutpris11 000 SEK
Värdering14 000 SEK
MARC CHAGALL, efter, utställningsaffisch, 1900-talets slut
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 380 x 74 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 800 SEK
MALMKRONA, mindre modell, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering800 SEK
RING, 18k guld, med diamanter tot ca 0.35 ct , tot vikt ca 3,7 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, osignerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
GOLVUR, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPA, ''SC6'', Space Copenhagen, &Tradition, 2000-tal
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ARMBANDSUR, Tissot, stål, quartz, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
RING, 14k guld, vikt ca 3,6 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
YVES SAINT LAURENT, glasögonbågar, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
COLLIER, 14k guld, vikt ca 14 g
Slutpris5 400 SEK
Värdering6 000 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, sterlingsilver, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
MOCKAKOPPAR MED FAT OCH KANNA, 15 del, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris4 200 SEK
Värdering2 000 SEK
GARDINLÄNGDER, 1 par, kretong, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 14 st, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris9 200 SEK
Värdering3 000 SEK
FÖRRÄTTSTALLRIKAR, 14 st, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris5 400 SEK
Värdering2 000 SEK
UPPLÄGGNINGSSKÅLAR OCH FAT, 6 st, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
UPPLÄGGNINGSFAT, 5 st, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
MATTALLRIKAR, 14 st, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 SEK