KRUS, keramik, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SPEGEL, smide, blyinfattat glas, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, plast, Modiss, "Acua", 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VAS, silver, England, vikt ca 420 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
CARL MALMSTEN, 4 st, stolar, "Lilla Åland", 1900-talets andra hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ÖVERLAKAN, 8 st, linne, med hål- och vitbroderi, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, 18k guld, 1955, vikt ca 11,4 g
Slutpris5 600 SEK
Värdering6 000 SEK
TALLRIKSHYLLA, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BARGLOB, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 23/18k guld, vikt ca 33,8 g
Slutpris16 000 SEK
Värdering15 000 SEK
RING, 18k guld, med grön sten, svenska stämplar GAS 1876, vikt 3,7 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
MOCKAKOPPAR MED FAT, 5 st, porslin, Frankrike, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BÖCKER, 6 st, bla "Den europeiska keramiken" och "Porslinsmärken"
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 6 st, IKEA, "Stockholm"
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
BIRGER KAIPIAINEN, skål, porslin, "Paratiisi", Arabia
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
TAKPLAFOND, 2000-tal
TAKPLAFOND, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BÖCKER, 2 vol, "Picasso", Carsten-Peter Warncke och Ingo F Walther, Benedikt Taschen, 1992
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
KAFFESERVIS, 3 del, silver, tot vikt ca 822 g
Slutpris5 400 SEK
Värdering4 000 SEK
RING, 18k guld, med vita stenar, vikt ca 1,7 g
Slutpris600 SEK
Värdering700 SEK
TOMTAR, 8 st, handarbeten bla SM Design Brantevik, 1900-talets andra hälft
Slutpris950 SEK
Värdering500 SEK
RING OCH ÖRHÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 3,7 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÅL, glas, sannolikt Dino Martens "Tutti Frutti", Murano, Italien, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SÄNGBORD, 1950-/60-tal
SÄNGBORD, 1950-/60-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KÅSA, björk, 1900-tal
KÅSA, björk, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BENGT ENGMAN, dalamålning, bemålad träpanel, signerad
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
KORGAR, 2 st, sent 1900-/tidigt 2000-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
CHIFFONJÉ, 1800-talets slut
CHIFFONJÉ, 1800-talets slut
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
JOHN RUBANI ( född1935), olja på duk, signerad och daterad -84
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
BARPALLAR, 1 par, Offecct, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MOCKASKEDAR, 24 st, silver, tot vikt ca 242 g
Slutpris1 600 SEK
KORGSÄNG, rotting, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
DALAHÄST, bemålad, 1900-tal
DALAHÄST, bemålad, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering200 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 2,8 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 800 SEK
BOKHYLLA, björk, 1930-tal
BOKHYLLA, björk, 1930-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
FÅTÖLJ, Mio, samtida
FÅTÖLJ, Mio, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SALONGSBORD, 1800-/1900-tal
SALONGSBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
SOFFA, Bombastik 2013
SOFFA, Bombastik 2013
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
KARMSTOL, Bombastik 2013
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL PÅ FOT, kristall, 1800-/1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SOFFA, 2000-tal, klädsel av skinn
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, 2000-tal, klädsel av skinn
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK