VASER, 4 st, keramik, 1960-/70-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
LENNART JIRLOW (1936-2020), färglitografi, signerad och numrerad 286/310
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
HANDVÄSKA SAMT PLÅNBOK, Mulberry, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
MORTEL OCH LJUSSTAKE, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KANDELABER, malm och marmor, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
SERVISGLAS, sannolikt Kosta, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
HÖRNSKÅP, 1940-tal
HÖRNSKÅP, 1940-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad K.E. Portin 1918, sannolikt Karl Edvard Portin (1889-1980)
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KOPPARRESERVOAR, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LEKSAKSHÄST, trä, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
TAKRONA, barockstil, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
STOL, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSSPEGEL, 1900-talets första hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering400 SEK
ARMBANDSUR, herr, Citizen Eco Drive World Chronograph WR 200 Blue Angels Radio Controlled, quartz
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
KOPPARBASE, 1800-tal
KOPPARBASE, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
TAVLA, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
HARRY CARLSSON (1913-1992), blandteknik, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TRASMATTA, 1900-talets andra hälft, ca 272 x 98 cm
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
KOLHÄMTARE, koppar, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
STOL, 1700-talets andra hälft, provinsarbete
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, Fuyate/Coer, automatiska urverk, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VINKYL, Waves, 2000-tal
VINKYL, Waves, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering200 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Skultuna, nr 25, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FOTOGRAFIRAM, koppar, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
 MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, signerad samt daterad -08
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
PÄRLCOLLIER, 2 st, odlade pärlor, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
LJUSSTAKE, mässingsplåt, 1800-/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
ASSIETTER, 12+6 st, glas, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BESTICKDELAR, 28 delar, silver, "Rosen", 1900-tal, total vikt ca 373 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
ÅNGTVÄTT, EV3000i, EV International, inköpt 2020
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
RESEGRAMMOFON, Sonata, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
MJÖLKPALL, allmoge, 1800-tal
MJÖLKPALL, allmoge, 1800-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, Marocko, ca  295 x 196 cm
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
KAPSYLÖPPNARE OCH STRÖARE, 3 st, metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
HALLMÖBEL, teak och bok, Ikea, 1900-talets mitt
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK
BOKHYLLA, fanerad med alm, 1940-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
HANDDUKAR, 6+7 st, linnedamast, 1900-talets första hälft, broderat monogram MÅ samt BL
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906–1989), olja på duk, signerad och daterad -68
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
LOCKURNA, stengods, Paradisverkstan, Öland, nutida, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, etikettmärkta NK 100-3, med skärmar av "Stensöta" GP & J Baker, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
ULF JOHANSSON (1938-2018), 2 st skålar, stengods, signerade
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ALLAN HORSAK (1937-2004), färglitografi, signerad och daterad -95
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
JAMES HAVARD (USA, 1939-2020), blandteknik, signerad och daterad 74
Slutpris12 500 SEK
Värdering6 000 SEK