BORDSLAMPA, mässing och marmor, Watt & Veke, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
FIGUR, keramik, Kina, tangstil, sannolikt 1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering2 000 SEK
VASER, 7st, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGLAMPETT, mässing, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, pansarlänk, vikt ca 30,2 g
Slutpris17 500 SEK
Värdering16 000 SEK
HEE WELLING, 4 st stolar, "About a Chair", HAY, 2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
KARL LAINE, hänge med halsring, sterlingsilver och bergskristall, signerad KL, Finland
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSDEKORATIONER, 6 st, glas, frukter, Reijmyre glasbruk, 1900-/2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
THERESIA HVORSLEV, hänge, silver, Mema, 1978
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
BRICKBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 2 st, förgyllt silver, sannolikt rubiner, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k vitguld, med diamant, vikt ca 3,9 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
VAS, glas, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, Luxo, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MODELLSKEPP, trä, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 2 del, förgyllt silver med granater, 1900-talets andra hälft
Slutpris950 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 3,8 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
NICLAS HOFLIN, golvlampa, "Arkipelag", för Rubn
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
ELDFAT, större modell, järn, sent 1900/2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
MATS HÖJER, olja på pannå, signerad à tergo
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
VÄGGLAMPA, metall, formgiven av Bernard-Albin Gras, DCWéditions, nutida
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
LUFTGEVÄR, med kikarsikte 4 x 20, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
BORDSKANON, gjutjärn och trä, Sjölén & Co, Strängnäs, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KLACKRING, silver, med tigeröga, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
WÄSTBERG, taklampa, "W171 alma", samtida
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
BILAR, 28 st, blåljusfordon, Editions Atlas Collection, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 100 g
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
BORD, allmoge, 1800-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
VAS, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SKÅL PÅ FOT, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
BESTICK, 7 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 236 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med diamanter, tot vikt ca 1,4 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
MODELLBILAR, 4 st, Cadillac, Citroen, Opel samt Studebaker, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
STOLAR, 1 par, sent 1800-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
JOSEF FRANK, bricka, "Himalaya", Firma Svenskt Tenn, 1900-talets slut
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, art décostil, 1900-/2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
HEE WELLING, skrivstol, "About a chair", Hay
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
LJUSKRONA, mässing, barockstil, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
KIKARE, Magnific, 7 x 50, No. 18154, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GRUVLYKTOR, 1 par, mässing och glas, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
COLLIER, gulmetall, lås av 18k guld, sannolikt 1800-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k vitguld, vikt ca 2 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK