DUKAR OCH SERVIETTER, 23 del, linnedamast, mestadels 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
SPEGEL, teak, 1950-/60-tal
SPEGEL, teak, 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
TRUMPET, vitmetall, 1900-tal
TRUMPET, vitmetall, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
BOKHYLLA, fanerad med alm, 1940-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
AKKE BERGLUND (född ?), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
BRICKA, porslin, sannolikt Dresden, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING SILVERFÖREMÅL, 4 delar, silver, 1900-tal, total vikt ca 193 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 33 delar, silver, "Haga", 1900-tal, total vikt exkl knivar med rostfritt blad ca 726 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
FÄLLBÄNK, allmoge, 1900-tal
FÄLLBÄNK, allmoge, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KÄPP OCH KRYCKA, silverhandtag, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
GITARRSTÄLL, 3 st, metall, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TABURETTER, 1 par, 1700/1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 200 SEK
TRUMPET, mässing, Antoine Courtois, Paris, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
BENGT ANDRÉN (1919-2016), olja på duk, osignerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPOR, 2 st, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
BORD, 1930-/40-tal
BORD, 1930-/40-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
DUK, linnedamast, Almedahls, ca 200 x 150 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
GRANATSMYCKEN SAMT BROSCH, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
VÄLLINGKLOCKOR, 5 st, mässing, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SAMLING SILVERBESTICK, 17 del, bla modell snäck, spets och franska liljan, tot vikt ca 550 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
VAS, keramik, Upsala Ekeby, mongoramsignerad JY nr 1122, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ARMBANDSUR, herr, Seiko, automatiskt urverk, 2023
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
BENGT ANDRÉN (1919-2016), olja på duk, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FICKUR, 4 st, bla silver, 1800-/1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
ÅKE BJURHAMN, färglitografi, signerad och daterad -01
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, GAB, 1962, total vikt ca 91 g
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGPENDYL, brons, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
KARL ERIK YTTERBERG, ljusstake, mässing, BCA Eskilstuna, 1960-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, möjligen Keshan, old, ca 205 x 262 cm
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 SEK
ERIK REIMHULT (1915–1999), skulpturer, 2 st, snidat trä, signerade och daterad -81 samt -82
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
ARMBANDSUR, 3 st, Goer, Sony samt Eweco, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
YTTERFODER, keramik, Langlay Ware, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
VASER OCH FLAKONG, blått glas, 1800-/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
FIGUR, anka, läder, Dimitri Omersa och Co, Firma Svenskt Tenn
Slutpris950 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SPÅNKORG, större modell, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
BROSCH, Swedish modern, Wilhelm Harbeck, Stockholm, 1946
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GEVÄR, 1800-tal
GEVÄR, 1800-tal
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
ASKFAT, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
KNUT JOAN, 2 st, olja på pannå, signerade
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK