PATRICIA URQUIOLA, stol, "Nub", Andreu World, samtida
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
ULF TROTZIG (1925-2013), olja på duk, signerad
Slutpris8 200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
BECK & JUNG, askkopp, mässing, "Ultima"
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
SPÅNKORG, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SKEPPOR, 1 par, porslin, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
PELARFOT, gjutjärn, till cafébord, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
KRUS, stengods, Höganäs, 10 lit, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
HERRARMBANDSUR, Ricoh, quartz
HERRARMBANDSUR, Ricoh, quartz
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
HARALD NOTINI, lampkupa, glas, Arvid Böhlmarks Lampfabrik, 1930-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
CHRIS MARTIN, "Icha", barpallar, 1 par, Massproduction, samtida
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
KARMSTOL, Bombastik 2013
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
PARAPLYSTÄLL, mässing, sannolikt 1900-talets början
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
MATBORD, teak, 1950-/60-tal
MATBORD, teak, 1950-/60-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
KAFFEMUGGAR, 12 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
BORD, med låda, björk, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
BROSCHNÅLAR, 2 st, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 5,4 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
KOMMOD, tidigt 1900-tal
KOMMOD, tidigt 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
VAS, glas, möjligen Murano, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld och vitguld, Alton 1995, vikt ca 8,2 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 500 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, EWÅ, Värnamo, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
RODEBJER, sandaler, 1 par, strlk 37
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
FÄLLBORD, Vitra, år 2016
FÄLLBORD, Vitra, år 2016
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 SEK
SKRIN, trä, JH Rimforsa 1982
SKRIN, trä, JH Rimforsa 1982
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
Värdering1 200 SEK
GRAFISKA BLAD, 1 par, 1800-tal, kolorerade
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
MONICA FÖRSTER, sidobord, Swedese, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
MORTEL, med stöt, större modell, Kolmårdsmarmor, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SKÅP, allmoge, 1800-tal
SKÅP, allmoge, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
KAFFESERVIS, 36 del, porslin, "Classic Rose", Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
PARKSOFFA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
VAS, glas, "Splash vase", HAY, nutida
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
NILS GULIN, sidobord, "Ponoq", Karl Andersson & Söner, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
RESVÄSKA, Peter Apelgren för Resia 40 år, Epic
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SÄNGBORD, teak, 1950-/60-tal
SÄNGBORD, teak, 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 4 st, nysilver, CG Hallberg, Stockholm, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPA, 2000-tal
GOLVLAMPA, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GOLVVAS, keramik, sannolikt Italien, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
KONSOLBORD, rokokostil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGLAMPA, 1950-/60-tal
VÄGGLAMPA, 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KAFFEMUGGAR, 7 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
KAFFEKOPPAR, 7 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGHYLLA, teak, 1950-/60-tal
VÄGGHYLLA, teak, 1950-/60-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SCHÄSLONG, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering600 SEK
URNA, gjutjärn, mindre modell, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MAURICE RANDALL (England, 1869-1949), pastell, signerad
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK