BAKELSESPADE OCH SKED, silver, bla svenska stämplar SC Stockholm 1958, tot vikt ca 45 g
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, 14k guld och vitguld, tot vikt ca 13 g
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 000 SEK
ARMBAND, 14k tvåfärgat guld, vikt ca 8,2 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt old, ca 153 x 210 cm
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
VAS, fajans, Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi, signerad och numrerad 37/400
Slutpris250 SEK
Värdering700 SEK
SKÅL, stengods, Finland, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
PIERRE FORSELL, 1 par vägglampetter, mässing, "Pendel " Skultuna, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
ARMBAND, 18k vitguld, vikt ca 32 g
Slutpris16 000 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK
KOPPARFÖREMÅL, 5 st, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
HÄNGE, 18k guld, med odlad pärla, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FICKUR, 4 st, silver, 1800-/1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
MYNT, 2 st, platinum, 15 dollar, Australien, tot vikt inkl plastkasetter 12,7 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering300 SEK
VAS, tenn, Modern Designkonst 1933
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ASKFAT, silver, GAB Stockholm 1934
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SOFFBORD, 2000-tal
SOFFBORD, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
ARMBAND, 14k guld och vitguld, vikt ca 8,6 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
PHILIPPE STARCK, pendellampa, "Romeo Babe G9", Flos, Italien, samtida
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
RINGAR, ARMBAND OCH HÄNGEN, 5 del, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
HANDDUKAR, 13 st, linne, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
MARIANNE WESTMAN, kaffekoppar med fat, 8 st, porslin, "Siam", Rörstrand, 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
KLÄDHÄNGARE, vitlackerad metall, "Branch hanger", design Louise Hederström, Maze interior, nutida
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
COUPEGLAS, 8 st, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BENGT EDENFALK, vas, glas, Skruf, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik på pannå, otydligt signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MATSALSMÖBEL, 5 del, teak, 1950-/60-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 SEK
NYSILVERFÖREMÅL, 7 del, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
SIGNE HYTTE, vägglampa, "Journey SHY1", för &tradition, samtida
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
SAMLING SILVERSMYCKEN, 1900-talets andra hälft
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK
DESSERTSKÅLAR, 6 st, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering400 SEK
BRICKA/BAKBORD, trä, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SVEND NIELSEN (Danmark, 1908-1993), olja på duk, signerad
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 1,4 g
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
SAM LARSSON, stol, "Sam", DUX, 1900-talets andra hälft
Slutpris5 000 SEK
Värdering1 500 SEK
BERTIL GATU (1913-1984), akvarell, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
HAY, klädhängare, design Big Game, "Beam", samtida
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
MONICA BRATT, 8 st, sherryglas, rött glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
MOTORSÅG, Stihl, M5 192C, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, glas, "Isabella", Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, sannolikt England, monogramsignerad ROE och daterad 1900
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 3 del, silver/sterlingsilver, bla svenska stämplar 1983
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
KONJAKSKUPOR, 7 st, glas, sannolikt Orrefors, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL/SALTKAR, silver, orientaliskt, 1800-/1900-tal, vikt ca 28 g
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HÄNGE MED KEDJA SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, total vikt ca 10,7 g
Slutpris5 200 SEK
Värdering6 000 SEK
SILVERKRYCKA OCH KÄPP, silver och trä, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK