ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 3,2 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
LARS TORNØE, 14 st väggkrokar, "The Dots", Muuto
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 4,6 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
BERTIL HERLOW-SVENSSON, litografi, signerad och numrerad 5/50
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
MORTEL MED STÖT, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering600 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda, signerad
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
GULDSMYCKEN, 14 resp 18k guld, tot vikt ca 2,7 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Jutlandia, 2000-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
ARTER & CITTON, 3 st barstolar, "PIU", SCAB Design, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
JOHAN VAN HENGEL, taklampa, "30 Degrees pendel", HAY
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Konsert", 1900-talets andra hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, färglitografi, signerad och numrerad 104/120
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
BARSTOLAR, 4 st, "Plektrum", Sandin & Bülow, Materia, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 300 x 75 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
UTSTÄLLNINGSAFFISCH, efter Isaac Grunewald, "Det sjungande trädet", Norrköpings konstmuseum, 1990
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
BORDSDEKORATION, porslin och glas, orientaliskt, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, otydligt signerad, daterad 2005
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SAMLING GLASFÖREMÅL, 5 del, Reijmyre, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, rölakan, Anna-Johanna Ångström, ca 170 x 230 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering600 SEK
HÄNGE OCH KEDJOR, 3 del, silver och bärnsten, 1900-talets andra hläft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, art décostil, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
TIMO SARPANEVA, 3 st ljusstakar, glas, "Festivo", Iittala, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SERVISPORSLIN, 18 del, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, Sporrong, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BLOMBÄNK, rotting och glas, 1940-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
 KÄPP, med silverkrycka och silverhandtag
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, rölakan, signerad GK, 1900-talets första hälft, ca 210 x 138 cm
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
COLLIER, ÖRHÄNGEN OCH RING, 3 del, förgyllt silver med granater, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering700 SEK
MJÖLKKRUKA MED LOCK, mässing, Skultuna 1 1/2 K, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
RING OCH BROSCHER, 6 del, silver, mestadels 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, Flos, "Light point zero", samtida
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPA, 1930-/40-tal
TAKLAMPA, 1930-/40-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
BOKHYLLA / SIDEBOARD, björk, 1930-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
ARMBANDSUR, MANSCHETTKNAPPAR OCH FICKURSFODRAL, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KOPPARSTICK, karta, "Les Isles Britanniques", 1700-/1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
GUNNAR NYLUND, 3 del, chamotte, Rörstrand, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, blandteknik, signerad Dimon G, nutida
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, efter Jenny Nyström, Kalmar läns museum
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
LYKTA, porslin, efter Jenny Nyström, Kalmar läns museum
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
FIGURINER, 4 st, porslin, efter Jenny Nyström, Kalmar läns museum
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
FIGURIN, porslin, efter Jenny Nyström, Kalmar läns museum
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK