DRAGSPEL, Elka Super Cassotto special, modellnr. 702
Slutpris9 000 SEK
Värdering4 000 SEK
GITARR, akustisk, Bjärton, LA-Rita
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
DRAGSPEL, Guerrini Super Italia, modellnr. 102
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 000 SEK
KOMPMODUL, Roland, BK-7M, "Backing Sound"
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
DRAGSPEL, Bugari Armando, Champion Cass, Castelfidardo, Italien
Slutpris11 500 SEK
Värdering8 000 SEK
FIOL MED STRÅKE, 1900-tal
FIOL MED STRÅKE, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
ARBETSPALLAR, 1 par, 1900-talets första hälft
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGHYLLA, metall, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
SATSBORD, 3 del, swedish modern, Mjölby intarsia, 1900-talets första hälft
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 SEK
VÄGGFOTOGENLAMPOR, 3 st, snarlika, glas och mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
DOSOR, 4 st, silver, 1800-tal, tot vikt ca
Slutpris2 400 SEK
Värdering600 SEK
BAKELSESPADE, silver, Danmark, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 50 g
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MORTEL, järn, 1700-/1800-tal
MORTEL, järn, 1700-/1800-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
DEKORELMENT, järn, bronserat, i form av krona, med Gustav V monogram, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
TRÅG, 2 st, allmoge, trä, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering600 SEK
YTTERFODER, 1 par, porslin, Waldemarsudde, Gustavsberg, 1900-/2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
CATHARINA GÖTH (född 1957), färglitografi, signerad och numrerad 226/299
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
MINIATYRURNOR, 3 st, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGRELIEF, stengods, Söholm, Danmark, 1960-/70-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BESTICK, 24 delar, rostfritt stål, 1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
BESTICK, 18 del, Frankrike, 1900-talets mitt
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
BERTIL WAHLBERG (1923-1980), olja på duk, signerad
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 SEK
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
EDMOND VAN COPPENOLLE (Belgien, 1846-1914), olja på duk, signerad
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
BOKSTÖD, 1 par, alabaster, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
PER ENGLUND (1905-1988), olja på duk, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, metall och papp, "Mimmi" Pelikan deign, Zero, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
VATTENKANNA, zink, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
SKÅL MED LOCK, silver, 1973, total vikt ca 109 g
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Slutpris6 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
TRUMPET, Nivello, 1900-tal
TRUMPET, Nivello, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, koppar, Duplex, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SLAGBORD, allmoge, 1700-/1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 500 SEK
VAS, porslin, "Prästkrage", Rörstrand, omkring år 1900
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
FIGURER, 3 st, kristall, Swarowski, Österrike, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
PIEDESTAL MED YTTERFODER, keramik, sent 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
PIEDESTAL MED YTTERFODER, porslin, Italien, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
REKLAMSKYLT, lackerad metall, "Coca Cola", sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SVEN X:ET ERIXSON, (1899-1970), färglitografi, signerad och numrerad 91/360
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 2 par, nysilver, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
PÄLSKAPPA, Saga Fox, Södra Päls Norrköping, sannolikt 1980-tal
Slutpris4 800 SEK
Värdering1 000 SEK
DOSOR, 2 st, silver, sannolikt 1800-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
KAFFEKANNA, silver, vikt ca 650 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 SEK
ERIK HÖGLUND, karaff med propp, glas, "People", modell H288, Boda, 1960-tal
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
KARMSTOLAR OCH BORD, 5 del, böjträ, sannolikt 1940-/50-tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering2 000 SEK