GILLIS LUNDGREN, vilstol, "Lucas", IKEA, 1970-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
BJÖRN WIINBLAD, cylindervas, porslin, Studio Linie, Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
TRÄDGÅRDSFÅTÖLJER, 1 par, gjutjärn, Melins, Anderstorp, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, aluminium, Melins, Anderstorp, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
RING, 18k vitguld, med 3 briljantslipade diamanter, tot vikt ca 6,3 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
KARMSTOLAR, 5 st, Offecct, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
TORALF JERGILL (1900-1995), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FIGUR, keramik, Paradisverkstan Öland, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, 2 st, silver och sterligsilver, 1900-/2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
HÖRNSKÅP, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
ANNA ÖRNBERG, skål, konstglas, Strömbergshyttan, daterad -93
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
PELARBORD, 1800-/1900-tal
PELARBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, gjutjärn, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
TEBORD, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
FIGUR, porslin, nickedocka, Japan, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
TAMBURMAJOR, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
RAY & CHARLES EAMES, 1 par stolar 'EA 105', Vitra, 2000-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 SEK
JOHANNES RAVN (1922-1991), olja på duk, signerad och daterad
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
FIGURINER, 3 st, porslin, Royal Copenhagen, Danmark, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FIGURIN, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
SAMLING FISKETILLBEHÖR, stort antal fiskedrag, fiskerullar och tillbehör, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
SITTPUFF, Johanson design, 2000-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
BORSTE OCH SKYFFEL, jugend, koppar, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
KANDELABRAR, 3 st, bemålat trä, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
STIG LINDBERG, fat, stengods, "Domino", Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
KAFFESKEDAR OCH KOMPOTTSKED, 5 del, silver, tot vikt ca 58 g
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
STIG LINDBERG, 14 st assietter, flintgods, "Prunus", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
STIG LINDBERG, 11 st skålar, flintgods, "Prunus", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
STIG LINDBERG, uppläggningsfat, flintgods, "Prunus", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
STIG LINDBERG, 22 del kaffeservis, flintgods, "Prunus", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 500 SEK
MAJA FJAESTAD, träsnitt, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
HINK, koppar, 1800-tal
HINK, koppar, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-tal
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
PIEDESTAL, björk, 1900-tal
PIEDESTAL, björk, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
STIG LINDBERG, vas, fajans, "Karneval", Gustavsberg
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
LAPTOPBORD, "NesTable", Vitra, 2015
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
BOKHYLLA, björk, 1930-/40-tal
BOKHYLLA, björk, 1930-/40-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k vitguld, med diamanter tot ca 0.25 ct, tot vikt ca 3,6 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 800 SEK
GOLVLAMPA, sannolikt 1930-tal
GOLVLAMPA, sannolikt 1930-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Ceson 1979
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-talets slut
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK