OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, månskenslandskap, olja på plåt
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
TABURETT, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, mahogny
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
MATS BROBERG OCH JOHAN RIDDARSTRÅLE, golvlampor, 1 par, "Leaf", Muuto
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
SATSBORD, 3 del, England, 1900-talets andra hälft, idegran
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
COLLIER, 18k guld, med berlocker, tot vikt ca 43 g
Slutpris14 000 SEK
Värdering14 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 18k vitguld, med slipad kristall, briljant- och åttkantslipade diamanter
Slutpris7 000 SEK
Värdering9 000 SEK
RING, 14k guld, med briljantslipade diamanter tot ca 0,40 ct, vikt ca 6,8 g
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, matbord, "Superellips", Fritz Hansen
Slutpris4 800 SEK
Värdering3 000 SEK
BORDSLAMPOR, Kina, sannolikt 1900-talets första hälft, keramik
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
ARMBAND, 18k vitguld, satinerad yta, med 18 mindre rubiner, total vikt ca 38 g
Slutpris9 800 SEK
Värdering12 000 SEK
TAPPKÄRL, 2 st, Höganäs, 1900-talets andra hälft, stengods
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, 18k guld, doserad Bismarcklänk, vikt ca 70 g
Slutpris24 200 SEK
Värdering24 000 SEK
PÄRLCOLLIER OCH ARMBAND, odlade pärlor, lås av förgyllt sterlingsilver
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
BROSCH, silver, tidigt 1900-tal, emaljarbete, med markasiter
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING GRAFIK, 5 st blad, bla Leopold Fare, Oskar Bergman, Lars Norrman, Sven Erixson, Sven Robert
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
UTSTÄLLNINGSAFFISCH, Nils G Stenqvist, Galleri Doktor Glas, 1994
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 4 st, sk göteborgsstolar, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
SKULPTUR, art déco-stil, sannolikt 1900-/2000-tal, brons
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
JENNY BÄCK, golvlampor, 1 par, "Lean", Örsjö Belysning
Slutpris3 800 SEK
Värdering1 200 SEK