HERRARMABNDSUR, 2 st, Certina "Jubilé" samt Tissot "125", manuell/quartz
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol "Oxford", Fritz Hansen
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
HALSBAND, 18k guld, doserad bismarcklänk, vikt ca 13 g
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 500 SEK
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
WILHELM KÅGE, 12 del, servisporslin, "Pyro", Gustavsberg
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
STOP, silver, troligen Peter och Ann Bateman, London 1796, vikt ca 797 g
Slutpris6 500 SEK
Värdering6 000 SEK
PIERO LISSONI, soffa, "Box", Living Divani, Italien
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 SEK
KLÄDHÄNGARE, 1900-talets andra hälft, AB Ragnar Torkelson
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
KAFFESERVIS, 3 del, sterlingsilver, total vikt ca 925 g
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 500 SEK
FIGURIN, Karl Ens, Tyskland, 1900-talets första hälft, porslin
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, Frankrike, 1800-talets andra hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
CLUBFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft, klädsel av brunt skinn
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
KONTORSSTOL, Ring Mekanikk, Norge, klädsel av svart skinn
Slutpris300 SEK
Värdering1 200 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-talets början, musicerande amoriner, olja på duk
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 000 SEK