RÖDVINGSLAS, 8 st, "More", XL, Erica Lagerbielke, Orrefors
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
HÄNGE MED KEDJA, 18k vitguld, hänge med briljantslipade diamanter tot ca 1,37 ct
Slutpris32 000 SEK
Värdering30 000 SEK
WRIGHTS FÅGLAR, 3 vol, av Magnus, Wilhelm och Ferdinand von Wright, år 1927
Slutpris2 500 SEK
Värdering4 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-/1900-tal, skogslandskap, oljemålning
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, vilt- och fruktstilleben, sannolikt 1900-talets första hälft, oljemålning
Slutpris950 SEK
Värdering600 SEK
ANNA PALM DE ROSA, hamninlopp med segelfartyg, akvarell
Slutpris19 000 SEK
Värdering25 000 SEK
GAE AULENTI, bordslampa, "Pipistrello", Martinelli Luce, Italien
Slutpris8 000 SEK
Värdering6 000 SEK
REMMARE, 7 st, gröntonat glas, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 SEK
SVEN LIDBERG, "Tågstationen i Mariefred", färglitografi
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, Certina "DS" samt Seiko, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE, "Storforsen Vindelälven", oljemålning
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
TORSTEN JOHANSSON, brickbord, 1960-tal, teak och jakaranda
Slutpris9 500 SEK
Värdering4 000 SEK
VASER, 1 par, keramik, Rörstrand, "Nang-King", omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK