SOCKERRUSKA OCH SERVERINGSBESTICK, silver, bla David Andersen, Danmark
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
PIEDESTALER, 1 par, svartmålad metall, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
PALLAR, 4 st, "Happy/Stool", Sara Larsson för A2 Design Studio
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
GOTTFRID KALLSTENIUS, segelbåt i solnedgång, oljemålning
Slutpris16 000 SEK
Värdering8 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt 1900-talets första hälft, porträtt av munk, oljemålning
Slutpris1 600 SEK
Värdering600 SEK
BARSTOLAR, 2 st, "Dundra", Stefan Borselius, Blå Station
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, motiv av kvinna, oljemålning
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
GOLVLAMPA, "Tolomeo lettura", Michele De Lucci & Giancarlo Fassina, Artemide
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
LISA LARSON, 3 st ljusstakar, stengods, Gustavsberg
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, fiskebåtar till havs, oljemålning
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK