YANN ARTHUS-BERTRAND, "Blue lagoon, Island", fotografi
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 500 SEK
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
STOP, silver, CG Hallberg, Stockholm 1938, vikt ca 280 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
TAVLOR, 1 par, 1800-tal, akvarell och montage av fjädrar
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
HÄNGE, 18k guld, GD&Co 1944, med skuren snäckskalskamé, vikt ca 5 g
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol "Oxford", Fritz Hansen.
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
HERRARMBANDSUR, Astin, chronograf, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol "Oxford", Fritz Hansen
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
TEATERKIKARE, mässing och pärlemo, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, 18k vitguld, med rubiner, tot vikt ca 19 g
Slutpris6 700 SEK
Värdering7 000 SEK