HÄNGE MED KEDJA, hjärtslipad diamant ca 1,00 ct, 18k vitguld
Slutpris20 000 SEK
Värdering24 000 SEK
SKRIVBORD, England, 1900-talets mitt, fanerat med mahogny
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
HANS-AGNE JACOBSSON, 1 par vägglampor, V 149/3, 1960-/1970-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
COLLIER, 18k guld, 1900-talets andra hälft, med odlade pärlor
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
ARMBANDSUR, Triwa, "Sort of black chrono", design art fashion Rasmus Storm
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
PAOLO RIZZATTO, golvlampa, "Costanza", Luceplan, Italien
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
URNA, keramik, Herman Kähler Danmark, signerad HAK, 1900-talets första hälft
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
TAKPLAFOND, "Plafo", Uno och Östen Kristiansson, Luxus, 1960-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
BRICKA, silver, CG HALLBERG, 1946, total vikt ca 177 gram
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
BÄGARE, silver, CG Hallberg, Stockholm 1924, vikt ca 320 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK