PLÅTLEKSAKER, 2 st, brandbilar, Nomura, Japan, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
LEON RANSMEIER, "Revolver", 4 st barstolar, Wrong London, HAY
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
SIDOBORD / SÄNGBORD, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1940-/50-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
ORDENSMEDALJ, 18k guld, Vasaorden, tot vikt inkl band ca 19,7 g
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 000 SEK
BROSCH, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0,98 ct, vikt ca 15 g
Slutpris5 500 SEK
Värdering6 000 SEK
PALLAR, 4 st, "Happy/Stool", Sara Larsson, för A2 Design Studio
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
GOLVLAMPA, NK Nordiska Kompaniet, nr 32786, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
GUNVOR OLIN-GRÖNQVIST, servisporslin 9 del, "Fructus", Arabia
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK