VAS, silver, Danmark, jugend, tidigt 1900-tal, vikt ca 225 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, barpallar, 1 par, "Pirkka", Artek, Finland 2014
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
MICHAEL CHRISTIANSEN, pall "Rough 1", underrede av borstat stål, sits av svart skinn
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering3 000 SEK
SEKRETÄR, gustaviansk stil, sekelskiftet 1900, skiva av kalksten
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
JOSEF FRANK, skrivbord, Firma Svenskt Tenn, modell 2259
Slutpris13 500 SEK
Värdering12 000 SEK
LUCEPLAN, taklampa "Honeycomb", design av Habits studio, Italien, samtida
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
SAMLING LEKSAKER, 1900-talets mitt, tennsoldater, borg och fartyg av Gösta Hjortsberg
Slutpris300 SEK
Värdering1 200 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt, bambu och rotting, skiva av råglas
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
PLÅTLEKSAKER, ca 34 st, 1900-talets mitt, bl a Dinky Supertoys "ABC Tv Mobile Control Room 987" med originalkartong
Slutpris4 200 SEK
Värdering500 SEK